Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lépjek túl ezen a depress...

Hogy lépjek túl ezen a depresszión? (Nem nagyon szeretném pszihológushoz elmenni)

Figyelt kérdés

Zavar, hogy kezdek felnőni...nagyon zavar. Már szinte minden este sírva alszok el miközben gyerekmesék főcímdalát hallgatom. Olyan jó volt még az oviban meg általánosban és ami nagyon zavar, hogy úgy nőttem fel hogy ez az egész csak úgy elrepült és nem használtam ki és már nem tehetek semmit:(

17/f



2018. máj. 1. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem felnőttnek lenni sokkal jobb, kinyílik előtted a világ.
2018. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Balintvokosztcs válasza:
Ezen tényleg nehéz túllépni. Tereld el róla a figyelmed valami jobbal, pl.: bulizz.
2018. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd elő a Bibliát és olvasd! Megtudhatod belőle, hogy mindennek rendelt ideje van. Ismerd meg a világ teremtőjét és a tervét és hamarosan békességet és nyugalmat fogsz érezni.
2018. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit ismerős az érzés. Én mindig félős és szorongós voltam, általában a "play it safe" mellett döntöttem, emiatt az eddigi évek tényleg csakúgy "elrepültek".

De rájöttem, hogy nem lehet mindig ezen siránkozni, mert így a mostani időszak is csakúgy eltűnik. Fel kell dolgoznod valahogy, hogy az eddigi évek már elmúltak, de most *kamasz* vagy, ami sokaknak pont a visszavágyott kora. Keresd meg ebben a szépet és próbálj meg _most_ élni.

Ám ha nem megy... És továbbra is rosszul érzed magad ettől, akkor keress fel egy pszichológust. Nem azért, mert az majd minden problémát megold helyetted, hanem mert ő már biztosan látott ilyen eseteket, és tud segíteni a felnőtté válás "feldolgozásában". (Es pszichológust fel keresni nem ciki.) A te döntésed, a lényeg, hogy most kezdd el valami módon orvosolni ezt a problémádat, nehogy esetleg rosszabb legyen + mihamarabb javuljon, és tudd végre élvezni a _jelent_.

17/L

2018. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!