Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érezhetném jól magamat...

Hogyan érezhetném jól magamat a bőrömben anélkül, hogy foglalkoznék mások véleményével?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Én egy 20 éves lány vagyok, aki nagyjából 6-7 éves kora óta önbizalomhiánnyal küszködik. Tehát nagyjából az iskola óta, amióta meg kell felelni az elvárásoknak, vannak kudarcok, stb. A saját hibáimat, baklövéseimet mindig hatalmas nagy kudarcként éltem meg, és mindig a padlóra kerültem általában. Mindig tökéletesen akartam teljesíteni, nem értem be kevesebbel, a tanulásnál szorgalmas voltam mindig is. De a sporthoz például sosem volt kitartásom. Mindig elhatároztam, hogy na, most lefogyok, de hosszútávon nem tudtam tartani. Nincs önbizalmam, nem szeretem magamat, utálok emberek előtt sétálni, mert rögtön rosszul érzem magam, hogy biztos rosszat gondol rólam mindenki, zavarba jövök, hirtelen úgy érzem, sétálni sem tudok rendesen. Közben pedig egy baromira barátságos, közvetlen lány vagyok, akinek rengeteg barátja van, és könnyen megtalálja a hangot másokkal. De legbelül nagyon gátlásos vagyok, mert utálom magamat. Meglátok egy szebb lányt, vagy valaki flegmán néz, már teljesen elmegy a kedvem. Pesten a sok ember között még inkább rosszul érzem magam. De csak akkor, ha egyedül vagyok és úgy kell idegen emberek előtt sétálnom, közlekednem. Zavarban vagyok, csak negatív gondolatok jutnak eszembe saját magamról, hogy most biztos kifiguráznak, meg nem gondolna rólam mondjuk senki olyat, hogy szép vagyok, vagy ilyesmi. 20 év alatt nem igazán értem el azt, hogy meg legyek magammal elégedve. Igazából nagyjából tudom, hogy min kéne változtassak, de magányos is vagyok, nem egy srác akart már velem összejönni, de mindenkit elutasítok, aki meg nekem kell, annak meg én nem kellek vagy épp még nem tette túl magát az exén. Az igazság az, hogy magányos vagyok és nem érzem jól magamat a bőrömben. Szerintetek mi lehet a megoldás ezekre a problémákra? De legfőképp arra, hogyha idegen emberek között vagyok egyedül, ne azzal törődjek, hogy mások mit gondolnak rólam, ha esetleg rám néznek. Hogy legyen önbizalmam, és jól érezzem magamat a bőrömben. Mert sokan mondják, hogy szép lány vagyok, meg szeretnek is az emberek. De valahogy nehezen tudom elviselni azt, hogy valakinek esetleg nem vagyok szimpatikus. Összefoglalva nagyjából ennyi, előre is köszönöm a válaszokat.

2018. máj. 3. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Hát ez egy elég nehéz dolog. Én 23 éves vagyok és fiú, ugyan ezzel küszködök. Amit itt leírtál egytől egyig én is elmondhatnám, csak én pont a sportban vagyok kitartó és a tanulás megy nehezebben:). Én is pesti vagyok, ezért tudom ,hogy itt sokkal nehezebb ezt leküzdeni. Nekem pár éve, érettségi után jelentkezett ez, aztán egyszer csak észrevettem ,hogy plázákba és hasonló helyeken, rosszul leszek. Elmentem pszichológushoz, elmondtam neki ezeket, szerencsére nagyon megértő és rendes, nagyon sokat segít.

Írtad ,hogy 6-7 éve ,hogy fent áll ez a probléma. Egyedül nem hiszem ,hogy túl tudsz lépni ezen. Nagyon sokan nem tudtak...

Szerintem keress föl egy szakembert, elbeszélgettek, segít megtalálni ennek az egésznek az eredetét, okait, együtt megbeszélitek, tényleg sokat tud segíteni.

Ha van valami kérdésed, írj üzenetet nyugodtan. Én is szívesen dumálgatnék olyannal, aki hasonló dolgokon megy át ^^

2018. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!