Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus milyen esetekbe...

A pszichológus milyen esetekben küldhet tovább pszichiáterhez, vagy beutal a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert elég nagy gondok vannak a fejemben, és meg kell tanulnom, mit mondjak, hogy véletlenül se kerüljek egyikhez se. Pszichológushoz se akarok járni.

2018. máj. 6. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látja, hogy a szavak semmit nem érnek és gyógyszerekre van szükséged illetve orvosi beavatkozásra, ellátásra.
2018. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus csak javasolhat.
2018. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha veszélyes vagyok önmagamra, akkor se tehet semmilyen lépést, ugye?
2018. máj. 6. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb annyit mint a szomszédasszony. De mint szakembernek érdemes fontolóra venni a javaslatát.
2018. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz, nem muszáj járni sehova.

Majd rájössz, mekkora hibát követtél el, ha a mentő visz be...

2018. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Már ne is haragudj, de ennek mi értelme? "Meg kell tanulnom mit mondjak, hogy véletlenül se kerüljek egyikhez se". Ez nem így működik. Nem tudod előre begyakorolni, hogy mit mondj, hiszen nem tudhatod, hogy milyen kérdéseket fog feltenni. Az pedig, hogy valahová pl: pszichiáterhez kerülsz, annak oka van, hiszen ok nélkül senkit nem küldenek "csak úgy" pszichiáterhez és a saját érdeked, hogy elmenj. Ő csupán segíteni akar, de egyébként nem kényszeríthetnek semmire sem.
2018. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus nem küldhet sehova, esetleg ha úgy látja, hogy szükséged van pszichiáterre, akkor javasolni fogja, de ő nem fog szólni a dokinak, hogy vigyenek el, meg nem is erőlteti..


Csak akkor szólhat a rendőrségnek/ pszichiátriának/stb-nek, ha konkréttan kijelented (és látja rajtad, hogy komolyan beszélsz), hogy pl ma este meg fogod ölni KissPista szomszédodat, vagy pl tegnap este megerőszakoltad kovácsterikét a volt barátnődet vagy bevallod, hogy molesztálod a kislányod stb...

2018. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szubudáj Bagatur válasza:
100%

Szerintem, ha magadra vagy veszélyes, esetleg öngyilkossági gondolatok foglalkoztatnak, akkor is léphet tovább, sőt szerintem kell is. A válaszokat betanulnod fölösleges, nem színészi teljesítményre kíváncsi, hanem arra, hogy mi a bajod. Elviekben meg is vezetheted, átverheted, de akkor minek mész oda? Te is érzed, hogy gondok vannak veled, segítségre szorulsz, akkor működj együtt azzal, aki segíteni próbál. Lehet, hogy egyedül nem tudja megoldani a problémádat, mert ehhez te is kellesz, de nagyon jó támpontokat tud mutatni, amivel akár te is megoldhatod. Ha esetleg gyógyszeres kezelés szóba kerül, ne vesd el élből az ötletet, ez nem jelent végleges állapotot, de arra, hogy rá- illetve lehozzanak a gyógyszerekről szakembernek kell felügyelnie.

És tudom, miről beszélek. Nekem is volt már mélypont az életemben, öngyilkossági gondolataim is voltak, úgy 6-7 éve, én is kaptam segítséget. Igaz nem pszichológustól, hanem a baráti körömből, olyan emberektől, akik elég együttérzőek, és elég OKOSAK voltak hozzá. Az életem azóta gyökeresen megváltozott, jól érzem magam a bőrömben, kiegyensúlyozott, boldog ember vagyok. Azt kívánom neked, hogy te is juss el idáig. Sok sikert hozzá!

2018. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!