Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Milyen szakember...

Mit tehetnék? Milyen szakemberhez forduljak, ha úgy érzem, egyre inkább kezdek darabokra hullani?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt volt egy ronda szakításom, utána lett minden olyan fura. Mintha nem is a saját életemet éltem volna, csak aludtam, ettem, és dolgoztam. Mást nem. Közben folyton az exemen járt az eszem, rengeteget sírtam, és aludni sem tudtam. Folyamatosan gondok voltak az akkori munkahelyemen, teljesen kizsigerelt a főnök, pénzem sem volt, és az albérlet, amiben laktam, egy szutyoktelep volt, de legalább egyedül lehettem. Rettegtem a sötétben is, szóval állandóan égett a villany, mert egyszerűen halálfélelmem volt. Aztán megismertem az új páromat, 9 hónapja vagyunk együtt, 7 hónapja együtt is élünk. Az anyukája, mostohaapja és a húga is velünk lakik. Sokat hallottam rossz dolgokat a párom volt nőjéről, rettegek tőle, hogy egyszer rólam is rossz véleménnyel lesznek, vagy már vannak is. Járok egy tanfolyamra, aminek vége lesz júniusban, utána a párom anyukája lesz a kolléganőm, ezért még inkább igyekszem nem hibázni, félek, hogy szégyenkeznie kell miattam. Főzök, mosok, takaritok, mikor erőm engedi, sokszor úgy érzem semmi értelme semminek, és csak aludni szeretnék, de igazából az se az igazi, nem tudok pihentetően aludni...Mot tehetnék? Úgy érzem egyre inkább távolodom önmagamtòl. Mintha megint valaki más életét élném. Szeretnék sírni egy jót és utána csak aludni, semmi mást. Azt akarom, hogy vége legyen a küzdésnek, hogy puhán öleljen körbe a takaró és védjen meg mindentől.


24L



2018. máj. 6. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus sokat segíthet.
2018. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2018. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1, és #2 is!

A "pszichológus" nem szakma, hanem végzettség. Csak akkor tud segíteni, ha az egyetem után terapeuta szakmai képzettséget is szerez.

A legmagasabban képzettek az integratív terapeuták.

2018. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!