Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez pánikroham?

Lehet ez pánikroham?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tegnap éjjel, elalvásnál az alábbiakat tapasztaltam:

-bő 1 órán át tartó érős hányinger

-szívfobogás érzés

-enyhén szorító mellkasi érzés

-gombóc a torokban

-heves sírógörcs érzése

-hidegrázás

-légszomj(olyan mint amikor a sírástól vagy a sok lépcsőzéstől az ember nem kap levegőt)

-halálfélelem


Nagyon megijedtem, nem tudtam, mi lehet ez.

Mivel elmúlt, így az infarktust ki is lehet zárni.

Ellenbeb kb.1,5 óra alatt alakult ki (ebből pár perc volt nagyon intenzív, pánikolós, illetve lenyugvós).


Kórelőzmény: depresszív szorongási zavarral diagnosztizáltak.

Kisebb pánikrohamom kb.3-4 hónapja volt, de teljesen más lefojással, rövidebb ideig tartott. Buszon, tömegben, segített, hogy leszálltam és sétáltam egyet.


Lehet ez a fentiek alapján pánikroham?


(Háziorvoshoz nem megyek, mert korábban sem vette komolyan a kérdéseimet, a nagyjára pedig nem is válaszolt.)


Köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 7. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet az, igen.

Alattomos valami, bár ez nagyon hosszú felépülési időnek tűnik nekem. Lehetett a háttérben egy nagyon feszült állapot, és utána még hergeli magát az ember egy kicsit(figyeli, csak erre koncentrál), és ennyi.


Mindenképpen fel kellene keresni egy orvost, szervi eredetű ok kizárása céljából, bár azt nem értem, amennyiben valaki már előzőleg szorongási zavarral diagnosztizált, akkor miért nem történt érdemben kezelés( gyógyszeres és(vagy) terápiás)

De nem érdemes sokáig kínlódni vele, mert később még társulhatnak mellé fóbiák is, az meg egy gyötrelem.

Alternatív: Omega3, citromfű, valeriána, magnézium és kálcium, és ami legfontosabb mozgás, mozgás, és mozgás :)


De a doktor majd megmondja, mi a teendő. :), ha háziorvos nem( bár oda kellene), akkor a területileg illetékes pszichiátriai gondozó, ezeknél nem kell beutaló. Az időpont más kérdés...

2018. máj. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gyógyszeres kezelést már kaptam(rexetin, frontin), amíg szedtem csak rontott a problémán. (Első 3-4hó zökkenőmentes, utána már a napi max adag sem segített a szorongáson), ezért abba hagytam, hátha terápiával többet érek el.

Azóta a magán pszichiáterem letoj nagyívben, így egy hónapja kertem máshova időpontot, de félek, hogy ott is csak a gyógyszeren lesz a hangsúly, terápia semmi.

Háziorvosom pedig eredendően ma is praktizáló pszichoterapeuta, azaz elvileg jobban kellene látnia dolgokat, ha napi szinten foglalkozik hasonló esetekkel. A valóságban pedig semmit sem vesz komolyan, flegma stílusolú, mindent számonkér stb. (Pl. Gyomorpanasszal fordultam hozzá, és azzal indított hogy lemérte a súlyom, és közölte hogy esélytelen hogy 2 napja fennáljon a hasmenés, mert a mérleg mast mututat..., más esetben szintén ilyen panasszal fordultam hozzá, és vizsgálat nélkül, végeig se hallgatott, válasza:a dohányzás miatt bemesélek magamnak mindent.)

Tehát nem túl rózsás a helyzet.


Remélem, hogy az új pszichiáter fog segíteni, de addig valahogy ki kell húznom.

2018. máj. 7. 07:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon elkeseredni nem kell. Sok embernek nem "jön be" az első antidepresszáns, így váltanak, erre-arra, nincs két egyforma ember. De Te magad is sokat tehetsz az állapot ellen. A háziorvosról inkább nem nyilatkoznék.
2018. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd ezt annyiban!

Próbálj keresni olyan orvost aki komolyan vesz!

Lesz@r a magánpszichiáter? Eszem megáll. Keress mást!

2018. máj. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!