Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert panikolok?

Miert panikolok?

Figyelt kérdés

Konkret panikrohamom mar regen volt, pontosan 4 honapja, de azt erzem, hogy barmikor ujra bekovetkezhet. Azt erzem szinte allandoan, hogy ijedt, feszult vagyok, ugrasra kesz vagyok, feszit vagy eg a melllkasom, nehez eldonteni. Ha lefoglalom magam akkor elmulik tobbnyire, de azt akarom, hogy teljesen. Ha valami furcsa, rossz dolgot latok vagy hallok, szinten belekerulok ebbe az allapotba. Ez lenne a szorongas?

Teny, hogy attol felek, hogy ujra bekovetkezik, meg ettol az egesztol, es ez az izgulasos erzes kikeszit mar. :D

Jarok pszichologushoz, de nem erzem, hogy barmi olyan lelki dolog allna a dolog mogott, ami uj, ami eddig nem volt jelen. Nyar vegen lesz, hogy 1 eve tart.

20/L



2018. ápr. 24. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, a pszichológus nem elég, menj el pszichiáterhez! (Pszichiátriai járóbeteg rendelés. Nem kell félni tőle, nem csak "bolondok" járnak ide!) A pszichiáter írhat fel hangulatjavítót, antidepresszánst vagy egyszerű nyugtatót, amit jónak lát. Ha eltalálja a terápiát, elfelejtheted a pánikot és a szorongást! Minden agyban dől el. De néha gyógyszeresen is segíteni kell az agynak, hogy helyesen működjön.
2018. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gebwr válasza:
Sokszor a pánikrohamot, szorongást, pánikbetegséget nem új körülmény vagy tényező váltja ki, hanem egy régi, már elfelejtett baj, amit akkor nem sikerült megoldani, ezért lekerült a tudatalatti elfelejtős rétegébe. Valamiért most feljebb jött, nem tudatosul, csak, mint érzés jelen van. Általában olyan körülmény váltja ki, ami emlékeztet a régi helyzetre, de ez nem kell, hogy új legyen, lehet egy mozdulat, egy mindennapi esemény, vagy akár egy nem tudatosuló dolog. Például: Hazafelé menet egy piros cipős nő ment elöttem az utcán. Tudatosan észre sem veszem, ha megkérdezik, nem emlékszem a piros cipős nőre, csak egy pillanatra tűnt fel, de ez arra elég, hogy felhozza a szorongást - nem ott, és akkor, hanem később, például amikor hazaértem és nyugodttá váltak a körülmények. A régi okozó élmény azonosításához, tudatosításához és leküzdéséhez valóban szakember kell.
2018. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!