Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van megoldàs? Mit gondoltok?

Van megoldàs? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha tél van, ha nyár van, én mindig izzadok. Az izzadassal meg nem is lenne probléma, de kellemetlen szagom van tőle (izzadsagszagom). A fürdés, szőrtelenítés, dezodoralas alap, de nem segít, mire beerek oda, ahova mennem kell izzadsagszagu leszek. Nem tudom, mit tegyek. Mások igenytelennek gondolnak, én meg folyton szégyellem magam, már teljesen el vagyok keseredve, egyszerűen nem bírok ezzel egyuttelni. Próbáltam antisuodoricat, idrost, exodort nem segìtettek.


Mit tehetnék? Létezik erre megoldás? Mielőtt azzal jönnétek, hogy nem mosom a ruháimat, szoktam őket mosni és soha nem veszek fel egy ruhát két napra.



2018. máj. 8. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el egy bőrgyógyászhoz kivizsgálásra. Egyáltalán nem ciki. Esetleg patikai szereket próbáltál már? A szódabikarbóna is jól semlegesíti a kellemetlen szagokat. Olvass utána.
2018. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy-alulműködés tud ilyet okozni. Voltál már laborban esetleg ezt kiderítendő?
2018. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még nem nézettem a pajzsmirigyemet, köszönöm az ötleteket!
2018. máj. 8. 23:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor menj el a háziorvosodhoz, kérj beutalót teljes vérképre (az nem árt évente egyszer), plusz TSH-t szoktak nézni (pm-re).

És egy jó tanács: pajzsmirigyre további markereket csak akkor vizsgálnak, ha a TSH-szint túl magas. Viszont a pm-alulműködés autoimmun formáját jelző ellenanyagszint már évekkel korábban is megemelkedhet. Szóval ha biztosra akarsz menni, akkor a TB-s vérvétellel együtt kérj privátban egy aTPO-mérést, ez kb. kétezer forint, tehát nem vészes.

2018. máj. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!