Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár napon belül vissza kell...

Pár napon belül vissza kell menjek a pszichiátriára. Nagyon félek hiszen a felnőtt részlegen most leszek először. Segítség, nyugtató szavak, tanácsok?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok aki már 10 éves kora óta küzd bajokkal. Depressziónak mondják ami egyre csaj súlyosbodik, de én már ebben sem vagyok biztos. Egy hetet töltöttem egy éve gyermek pszichiátrián,gyógyszerbeállítás meg ilyesmi. Azóta vissza járogatok a dokimhoz, de egy éve csak össze vissza írogat fel mindent,és egyik sem vált be sehogy. A pánikrohamaim,a nyomottságom,a tévképzeteim az életkedvem csak rosszabbodott és most úgy határozott,hogy átküld a felnőttekhez, hisz betöltöttem a 18-at. Viszont nem tudom mire számítsak. A Délpestibe megyek, nem tudom mire számíthatok. Nagyon félek,hogy leszedálnak. Nem zárton leszek legalább...de a hely valami borzalmasan nézett ki és baromira szúrósan beszélt mindenki.Milyen programok vannak ott,mit vihetek magammal,esetleg olykor kapok kimenőt? Alig 10 percre lakok a kórháztól ha az számít ilyen esetben...Milyenek ott az emberek,az ápolók? Minél közelebb kerülök a naphoz annál jobban félek...Tudom,hogy nincs más választásom, csak bemenni...De rettegek.
2018. máj. 13. 03:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus magyar egészségügy.
2018. máj. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen tipikus és szánalmas rendszer. Én fix ,hogy nem mennék be. Ha jól vettem ki szorongásos pánik szindrómád van ami depit hozott magával, vagy hasonló. Szerintem ha ezzel bemész oda csak rosszabb lesz. 18 vagy, teljes mértékben rajtad áll, igen is van választásod. Nem tudom milyen súlyos a helyzeted, de nekem is volt hasonló. Fél évig nem mertem kilépni a házból, ha nekiindultam, az ajtónál kb. estem össze, folyamatos itthoni rohamok stb. Aztán összeszedtem magam elmentem pszichoterapeutához és szépen kihozott belőle. Legjobb döntésem volt ,hogy nem a pszichiátriára mentem akkor.

Milyenek ott az emberek, ápolók? Hát a legtöbben nem a kedves fajtából vannak. Ismerősöm a Délpestibe nővér és van ,hogy felküldik a pszichiátriára besegíteni. Mesélt érdekes dolgokat...

2018. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy nem szabad oda menni. Én is voltam a gyermek és a felnőtt részlegen is. Csak rontott az állapotom. Ráadásul kicsit hátra is dőltem, hogy "itt majd úgyis segitenek nekem nem kell tennem semmit" és még ettől is csak rosszabb lett. Csak saját magad tudsz ebből kimaszni. Segítséget lehet kérni (egy jó pszichologus), de a pszichiatriat kérlek felejtsd el. Én is depresszios és panikbeteg voltam, étkezési zavaraim voltak. Elvileg borderline szemelyisegzavarom is van. Én végül teljesen egyedül másztam ki a godorbol. Nem mondom, hogy nincsenek rossz napok, de teljesen normális életet élek. Eleinte én se gondoltam volna, hogy lehetseges és, hogy nem az orvosoktol fogok segítséget kapni. Írj nyugodtan ha van kérdésed vagy szeretnel beszelgetni!:)
2018. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szenes43 ***** válasza:
Pont a Déltepsibe mennél? Akkor már próbálj minden követ megmozgatni hogy SOTE Balassa utcai klinikájára mehess. Az erre a problémákra szakosodott ...(VIII.kerület)
2018. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!