Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelenthet ez a diagnózis?...

Mit jelenthet ez a diagnózis? (Akut skizofreniform pszichózis F23.2)

Figyelt kérdés

Értem én, hogy skizofréniára jellemző tünetek vannak, de nem tudom mire gondolhattak, mert nem hallucinálok, nincsenek téveszméim, meg ilyesmi... Milyen tünetek lehetnek ezek? Nekem inkább szociális fóbiára jellemző tüneteim vannak, meg depresszió.

Tényleg nem tudom mire gondolhattak, és egyébként miért jár ezért adókedvezmény? Az nem csak az örökké fennálló betegségek esetén jár? Mert nekem ez nem úgy tűnik, mintha egyértelmű és végleges lenne.


2018. máj. 14. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam, ami hitelesnek is tűnik. Szerintem ez alapján abszolút nem végleges állapot, sőt, épp emiatt nem schizophreniáról beszélünk. De én is csak laikus vagyok, aki sok pszichiátriai zárójelentést olvasgat :)

Egyébként a tünetek az ilyen típusú betegségeknél gyakran átfedésben vannak, azt már a szakemberek tudják, hogy mitől lesz valami éppen ez a betegség vagy egy másik. Sok az azonos tünet, én az alapvető különbséget abban látom, hogy ez nem végleges, hanem múlékony állapot.

2018. máj. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!