Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaptam BNO-kódot. Akkor én...

Kaptam BNO-kódot. Akkor én most beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Első alkalommal voltam pszichológusnál, nem ment túl jól, nehezen viselem az ilyesmi új helyzeteket. Próbáltam beszélni azokról a dolgokról, amik miatt elküldtek (hangulati dolgok, említés szinten fölmerült a bipoláris is még az iskolainál, de nem úgy, hogy beteg lennék, csak személyiség vagy én nem tudom...), nem ment túl jól, azt hiszem eléggé összevissza beszéltem, teljesen ellentmondásosan. Mondta is, hogy próbálja lefordítani, meg a végén, hogy nem igazán került képbe, de hogy jöjjek el még egyszer, hátha majd akkor. Az ambuláns lapra mondta hogy ír valamit, hogy alkalmazkodási zavar, de ne féljek, nem ad BNO kódot. Az ambuláns lapon viszont van ez az alkalmazkodási zavar bno kóddal együtt, plusz a pszichiáterhez vagyok könyvelve. Most mi van?
2018. máj. 15. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokan kapnak BNO kódot.

Csak azért mentél el, mert van valami probléma.


Lehet, hogy pszichiáternél voltál, csak azt hitted pszichológus :)

Gondozóban voltál?

2018. máj. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, állami ambulancián vagy nem tudom mi, de biztosan pszichológus volt. Lehet hogy tovább akar küldeni? Félek hogy milyen következmények lehetnek
2018. máj. 15. 00:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Állami pszichológushoz csak az állami pszichiáteren keresztül lehet bejutni. Te konkrétan pszichiáternél voltál, és legközelebb felír valami gyógyszert is, aztán járhatsz hozzá havonta, nem tudom eljutsz-e pszichológushoz és átküld-e hozzá. Az állami pszichiátrián nem nagyon törik össze magukat azért hogy tegyenek valamit a betegekért.

Nem tudnál magán orvoshoz, vagy magán pszichológushoz járni? Alkalmanként kb. 10 ezer.


BNO kódja van minden diagnózisnak. Annak is, hogy influenza, magasvérnyomás, kötőhártyagyulladás, stb. Ez a rendszer. Ha te elmégy a piciáterhez, valamit tuti fog írni, de ha elmégy bármilyen szakorvoshoz vagy a háziorvoshoz, hogy influenzád van, mindegyik orvos azonnal fog írni valamilyen diagnózist, aminek viszont mindig van BNO kódja.


Mindenképpen nagyon határozottan javaslom a magán pszichiátert, vagy magán pszichológust, amire szükséged van. Magánrendelésen kapsz is valamit a pénzedért. Ötven percet kapsz, mehetsz, amikor bajod van, és járhatsz a pszichiáterhez is pszichoterápiára. Ja, és ott akarnak is tenni valamit a betegért. Valamint idejük is van rá. Valamint tulajdonképpen ez üzlet, hiszen kifizeted a szolgáltatást, amiért kapsz teljesítményt. Sajnos tapasztalat.

2018. máj. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a magánra nincs pénzem... nem mondom hogy nincs baj, csak most nem érzem hogy barmi baj lenne. Igaz pár hónapja volt néhány rossz napom, ténferegtem mint egy élőhalott, nagyon üresnek éreztem magam meg egyszer azt képzeltem hogy a vérem helyén víz van, az félelmetes volt kicsit. De ez aztán elmúlt, én hagytam volna a dolgot annyiban, csak páran a környezetemben azt mondták, hogy ez nem oké meg nem lehet ennyiben hagyni. Gyakran érzem úgy mintha az életemet kívülről szemlélném, nem is tudom pontosan, álomszerű olyankor minden. Fura ezt így leírni most, mert ez most tényleg csak emlék, mintha nem is velem történtek volna olyan messze vannak.
2018. máj. 15. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Először is, próbálj majd meg bejutni a pszichológushoz. Tehát állhatatosan kérjed.


A másik. Menj el a háziorvoshoz, ha rossz orvosod van, keress másikat. Vizsgáltasd ki magad vele is, a következő irányokban: emésztés, felszívódási zavarok. Mellékvesefáradtság. (Fizetős laborban csinálnak nyálból kortizol - ez egy hormon- szint mérést nálunk azt hiszem 2500 Ft. Ez a stresszkezelésért felelős hormon. Ha baj van vele, azt endokrinológus kezeli, de csak magán, az államiban nem foglalkoznak vele). Bélproblémánál itt van pl. az IBS, az irritábilis bél szindróma. Szintén a stressztől. A pszichiátria nem hiszem, hogy elismeri ezt, de emésztési problémák okozhatnak pszichés problémákat. Én vagyok rá példa, ha minden igaz. Mármint akit ismerek.

De ne agyaljál magadon! Tehát saját magad ne állíts fel diagnózisokat, meg ilyenek. Én most csak ötleteket adtam, és magamból indultam ki, tehát teljesen természetes, hogy nem biztos, hogy a felsoroltakból neked bármelyik van. De! Az emésztésedet mindenképp vizsgáltasd ki a háziorvossal, nyilván ettől többféle betegség is létezik. Ne azt mondd neki szerintem, hogy valami nagyokos javasolta a gyiken, hogy a pszichiátria miatt az emésztésedet vizsgáld, hanem találj ki valami konkrét emésztési gondot, vagy mondd azt,hogy szeretné egy általános kivizsgálást (nekem pár éve azt mondták, hogy azt kell mondani, hogy gyereket akarunk, mert akkor átvizsgálnak, abba nem kötnek bele- kiváló magyar egészségügy). Annyi tippet még tudok adni, hogy pl fehérje felszívódási zavarnál az egész csecsemőkorban úgy kezdődik, hogy a gyerek allergiás reakciót mutat a tejtermékre (megkérdeztem anyámat, egy telefonba került).

Valamint vér-és vizeletvétel a vese egészségének ellenőrzésére. Maria Trebentől (osztrák gyógyfüves asszony -elég híres) olvastam először,hogy a pszichiátriai betegek felének semmi baja nem lenne, ha egészséges lenne a veséje. Én idősebb vagyok nálad, sokkal, szóval én vizesedek meg minden, és ez nem veséről van, hanem felszívódási zavarról tehát emésztés, az a vicc. Mert ezek így összefüggnek.

Nem akarlak megijeszteni, nem is kell megijedned, csak hátha valami megfoghatóbb, és javítható dolgot mondok neked.

A másik: írod az iskolát, ezek szerint talán érettségi körül lehetsz? Amit a mai fiataloktól kérnek a suliban, követelnek,meg főleg elvárnak, az abnormális, örülök,hogy nem most vagyok gyerek. Legyen hat nyelvvizsgád, mindenből emelt szintű érettségid, meg hat év tapasztalatod, mikor megszületsz. Abnormális!

Ha te ebben a stresszben kicsit kikészültél, akkor lehet,hogy itt van a baj, és ebből ki lehet jönni. Akkor viszont a kortizol szintet kell megméretni. Megérné, és megérné tenni érte, ha én ezeket húsz évesen tudom, amit ma, nem itt tartanék.

Járj utána, és ne hanyagold el, és járjál nyugodtan pszichiáterhez, de évekig ne ragadj bele, tegyél magadért. Ha eljutsz egy pszichológushoz sokat segít, ha kibeszéled magad, és részt veszel egy pszichoterápián (akár az államiban).

Fontos az önfejlesztés is!

Én csak biztatni tudlak. Fel a fejjel!

2018. máj. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!