Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Szerelmes" leszek a pszicholó...

"Szerelmes" leszek a pszichológusomba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, egy 34 éves nőhöz járok már néhány hete "terápiára". Egyelőre úgy néz ki, hogy bipoláris vagyok, bár ezt még nem mondta ki biztosra, de a szavaiból ezt szűrtem le és szerintem is van rá esély, de azért reménykedem, hogy csak valami "kisebb" gondom van valójában.


A problémám az, hogy konkrétan még nem történt meg a dolog, de ismerem magamat és tudom, hogy még néhány alkalom és teljesen belezúgok a nőbe. Nyilván, ő nem mesél magáról, és lényegében emiatt még "veszélyesebb" a dolog, hiszen úgy képzelhetem el, ahogy akarom, és az esetleges negatív szokásaival/tulajdonságaival nem kell szembenéznem.


Mivel nagyon kedves, megértő, érdeklődő, ezért az én buta agyam egyből egyfajta szerelemszerű érzést kezd el táplálni iránta. Hiszen ki ne szeretne egy olyan valakit, aki minden és tényleg MINDEN hibád ellenére támogat téged és folyamatosan, kedvesen kifejezi a törődését. És mindezt úgy, hogy eddigi életem során többnyire csak negatív élményeket szereztem, ha megnyíltam valakinek, és hirtelen jött ő, aki mindent elfogad és segít.


Az sem sokat könnyít a helyzeten, hogy egy nagyon gyönyörű, aranyos nőről van szó.


Fogalmam sincs mit csináljak... Nyilván tudom, hogy ez nem igazi szerelem/vonzalom. Gyanítom el fog múlni idővel ez az érzés, bár még csak most kezdődött el megjelenni, szóval kicsit félek, hogy milyen is lesz, mikor a legintenzívebben fogom érezni...


Nem hiszem, hogy fogok neki erről beszélni, mert tartanék attól, hogy "eltávolodna" tőlem, vagy ilyesmi. De akkor mit tehetnék?


2018. máj. 15. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondanám, hogy mit tegyél, úgy tennéd? Pl. hogy felejtsd el még az elején? Persze, hogy nem tennéd úgy, mert jó ez az érzés. A törődés mindenkinek jól esik, főleg ha az illető még vonzó is. De ne felejtsd el ,hogy neki ez a munkája.
2018. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek tök egyformán működnek, te lehetsz kb. a milliomodik betege aki így érez.
2018. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1%
Munkaköréből adódóan kedves és megértő meg érdeklődő, lol. Ennyire buta vagy?
2018. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Mondd el neki. Fontos, hogy még az előtt elmondd, hogy tényleg szerelmes lennél, minél előbb. Ez fontos lesz a terápiádra nézve.
2018. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is pont ebben a helyzetben vagyok. Kb. 1 hónapja jelent meg nálam ez az érzés. Én sem merem elmondani ezt még neki, hátha változik a helyzet. Aztán lehet teljesen tisztában van vele, ki tudja. Egyébként egy mélyebb kötődés, teljesen normális, sőt szükséges is, hiszen ebből látszik az ,hogy sikeres a terápia, pozitív hatással van rád az egész összeülés és megvan a szimpátia. Ezt a mélyebb kötődést könnyű összekeverni a szerelemmel aztán zavaros lesz az egész. Írj ha akarsz erről beszélni:)

22F

2018. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyidős vagyok vele és hasonló munkát végzek. Mondd el neki nyugodtan, ez egy teljesen természetes folyamat és nagyon gyakori is. Tud benne segíteni, hogy helyén tudd kezelni az érzéseidet. De csak akkor, ha tud róluk.
2018. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ZaharaLarka válasza:

Örülök, hogy találtam egy ilyesmi témájú topikot, annak meg még inkább, hogy értelmes a kérdésfeltevő, és értelmesek a válaszok is. :)

Nagyon kíváncsi vagyok: mi lett a történeted vége, 18 éves fiú? :)

És tényleg, erről KELLene beszélni? Nem lehet, hogy szépen csak hagyom, hogy múljon az idő, megtegyük a közös dolgunkat és továbblépjek?

Jajjj. Én néha így is azt látom, hogy "kiborítom" a dolgaimmal (úgy értem, néha olyan, mintha neki is fel kellene dolgoznia a történeteim bizonyos részleteit), mi lenne, ha még erről is csiripelni kezdenék... :D

2018. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!