Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Te mit tennél a helyemben?

Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
42 éves vagyok, rossz egészségi állapotban. Mivel az örömet adó tevékenységeket (sport, szórakozás)nem tudom gyakorolni, még depressziós is lettem. Nem kifejezetten meghalni akarok, de teljesen reménytelen és szomorú az életem. Nem nyarvogni akarok, a megoldást keresem. Ha lehet, ne antidepresszáns gyógyszereket javasolj.

2018. máj. 20. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Többet járnék emberek közé, új hobbit keresnék magamnak, amik elterelik a gondolataimat a problémáimról.
2018. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresnék barátokat, akik megértenek, párkapcsolatot, új hobbikat, amiket eü állapotom megenged
2018. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megtennék minden lehetségeset az egészségi állapot javítására: neten utánaolvasni a fennálló betegség(ek)nek, alternatív gyógymódokat keresni (nem csodabogyókat, hanem pl. vitaminokat, ásványi anyagokat, gyógynövényeket); életmódbeli és étkezésbeli változások felé a kezdőlépések, ha szükséges (majdnem mindig szükséges...)

Hasonló betegség(ek)ben szenvedők csoportjait keresni pl. Facebook-on, ahol tudnak ötleteket adni egymásnak...

Szóval ez úgy kezdésnek.

2018. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 45-50 éves kor között vettem észre hogy nem igazán a régi az egészségem. Ezt figyelmeztetésnek tekintettem arra vonatkozólag hogy nem megfelelően élek. Ezért változtattam, például elkezdtem visszatérni a szülői házba, ami egy szomszédmentes ház a falu szélén, maximális nyugalommal és jó levegővel. Hobbiból önellátást alakítottam ki, ami régen is volt. Városiként mások úgy gondolták hogy hú de irigylésre méltó állásom van kutató-fejlesztő mérnökként. A valóság meg az hogy a napi 8-10 órás számítógépes és amúgy is ülő munkától gerincproblémáim lettek és az idegbecsípődés miatt még a bal lábam is zsibbadni kezdett. Plusz az is elkerülte a figyelmem hogy városon nap mint nap látnom kell a sok, életből kiábrándult embert, akik például céltalanul kutyát vonszolnak az utcán mint ha életük végét várnák. Ez is úgy hatott rám mint az ápolókra a szenvedő és haldokló betegek látványa.

Aztán elkezdtem visszatérni a szülői házba. És amiről pontosan tudtam hogy ott egészségesen éltem és apám is úgy élte le ott életét hogy soha nem látott orvost és 90 éves kora után sem kellett neki bot, sőt még hobbiból akkor is gazdálkodott. Én meg tanult városiként már 45 éves koromban jajgattam az ízületeim miatt. Apám 6 elemivel is tudta hogyan kell élni, szabadon.

Elégedettség fogott el például amikor a saját méheim ingyen termelték meg a valódi bio és jó ízű mézet, aminek savanykás ízű 850 grammos változata akár 2000 Ft felett is van a Hiper-Szuper Marketekben. Vagy amikor a sokféle gyümölcs ingyen termett a kertemben, a kapirgáló tyúkok meg ingyen tojtak. Ma már úgy gondolom hogy a világon nincs olyan állás amit újra elvállalnák. Viszont az önellátó szabad és boldog életet örök napsütötte vidéken is szeretném megvalósítani. Vagyis visszatért az életkedvem és az egészségem is. Városon joggal leöregeztek, az egészséges szabad életmódban meg nem túlzás de gyakran 20 évesnek érzem magam.

Csalóka volt a városi élet csábítása. A valóság az hogy egyáltalán nem luxus ott az élet. Akkor lenne az ha a falusi fúrt kút ingyenes vize helyett még fizetnének is az elhasznált víz után városon. És persze mégtisztább lenne mint a falusi valódi ásványvíz. Vagy ha városon még jobb lenne a levegő mint falun. Vagy ha nem napi 8 órát kéne ott a megélhetésért dolgozni, hanem ha falun napi 3-at kell ami hétvégi hobbinak tűnik, akkor városon pédául havi 3 napot kelljen. Az ingyenes méz, tojás és gyümölcs meg az ingyenesen túl még fizetnének is érte ha veszel. De mint tudjuk ez nem így van, mégis tömegesen tódulnak a városokba az életet jelentő egészséges életmódú falvakból és tanyákról. A káros szenvedély és az egészségtelen életmód valamiért csábító.

Ja és a gyógyulást a saját testem végezte el magától. És másnak is elvégzi ha hagyjuk. Ahogy a tévében volt nemrég a hír, hogy felfedezték a rák gyógymódját, ami a test saját immunrendszere. Feltéve ha az ember hagyja azt hogy hogy tegye dolgát.

2018. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy depressziós. Csak depresszív reakciót mutatsz egy elethelyzetre.
2018. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!