Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan működik belülről egy...

Hogyan működik belülről egy pszichiátriai osztály?

Figyelt kérdés
Iskolai beadandó dolgozathoz lenne szükségem pár információra, de senkit nem ismerek aki belelátna az ottani környezetbe. Hátha találok itt olyan embert, aki mondjuk azon az osztályon dolgozik esetleg feküdt is bent. Nagyjából arra lennék kíváncsi, hogy hogyan próbálják meggyógyítani a betegeket? Vagy próbálják egyáltalán? Vannak beszélgetős találkozók, vagy csak gyógyszerrel leszedálják? Esetleg bármilyen különleges módszer ami sikeresnek bizonyul? Ilyesmik érdekelnének akár itt kommentben, akár privát levélben. Természetesen a dolgozatban senkit nem említek meg név szerint (nem mintha itt látszódnának a nevek. :) )

2018. máj. 21. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Gyermekpszichiátria is érdekel! Sőt talán az egy fokkal jobban is mint a felnőtt :)
2018. máj. 21. 20:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam a figyelt kérdéseim között, nézd át, szerintem találsz benne 1-2 hasznos infót. :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2018. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak "kívülről" tudok tapasztalatokat írni, mivel sajnos két helyen is voltam látogatóban többször is.

Az egyikre már nem nagyon emlékszem, kicsi voltam még. De akihez mentem, gyógyszereket kapott, meg elektrosokkot is többször, akkoriban még azt jónak tartották. Ezeken kívül kb. semmi nem volt, csak ilyen foglalkozások, hogy pl. fonalbabát készítettek. De semmi pszichoterápia.

A másik eset pár éve volt, még élénken él az emlékeimben sajnos. Szintén a gyógyszer a fő, ismerősömmel négyfélét (!) szedettek kötelezően; és nem tűnt fel senkinek, hogy az egyiktől "beállt" a nyaka, olyan furcsán tartotta a fejét, és fájt is neki. Amikor szóltunk az egyik ápolónak, hogy mitől lehet ez, ő mondta, hogy a gyógyszertől, és azt le is állították utána. Csoportterápia is lett volna heti egy vagy két alkalommal, de nem ilyen specifikus valami, szóval az ismim inkább lelépett onnan, feleslegesnek tartotta bent maradni, és szerintem igaza is volt. Az orvosok mind bunkók voltak, az ápolók között volt pár normális szerencsére.

Egyébként a kórházak honlapjain le szokták írni, hogy milyen terápiákat alkalmaznak, csak annak kb. a fele sem igaz.

Ez két vidéki kórház volt.

A pestiekről vegyes vélemények vannak, van, ahol tényleg megpróbálnak segíteni, gyógyítani, nem csak a gyógyszert tömik a betegekbe.

És van két intézmény, amikről nagyon jókat lehet hallani: a Tündérhegy Budán, ill. a Thalassa-ház Dél-Pesten, azt hiszem, 20. vagy 22. kerület. Ott tényleg komoly terápiák mennek, művészetterápia, zeneterápia, stb.

2018. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2018. máj. 22. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!