Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan ember, akinek...

Létezik olyan ember, akinek semmiféle személyiségzavara sincs?

Figyelt kérdés

Nemrégiben olvastam néhány cikket különféle személyiségzavarokról, és az olvasottak alapján megpróbáltam az ismerőseimet viselkedésük alapján kategorizálni. Nekem úgy tűnt, mindnyájuknak van - gyakran többféle - felismerhető viselkedési jellemzője, amelyik egyik-másik személyiségzavarra utalhat. (Úgy találtam, nekem magamnak is vannak ilyenek...)

Van-e egyáltalán olyan ember, akinek nincsenek ilyen zavarai? Vagy esetleg éppen a "hibátlanok" lennének totál őrültek?



2018. máj. 23. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Az biztos, hogy élete során mindenkit ért/ér olyan esemény, ami miatt megváltozik a személyisége ilyen vagy olyan irányba. Sokan azt gondolják, hogy nekik nincs semmi bajuk, aztán mégis, csak nem tudnak róla vagy nem veszik tudomásul.
2018. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van valamilyen defektje, de nem biztos, hogy olyan szintű, hogy személyiségzavarnak lehessen nevezni. A személyiségzavar már olyan komolyabb berögződés, ami akár a mindennapi életében is hátráltatja az embert.


22/N

2018. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenkiben benne vannak azok a tulajdonságok, amik a személyiségzavarosoknál túlzott mértékeket öltenek.
2018. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!