Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálhatnék ezzel a...

Mit csinálhatnék ezzel a borzasztó bűntudattal?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, 1-2 hónapja járok pszichológushoz, feltehetően bipoláris vagyok, de ez még nincs megerősítve orvos által.


A pszichológusom mondta, hogy sürgősen keressek fel pszichiátert, mert szerinte nekem sokkal inkább gyógyszeres kezelésre van szükségem, mintsem pszichoterápiára (vagyis mindkettőre szükségem van, de a gyógyszer nélkül értelmetlen a másik).


Már eltelt több hét a pszichiátriai szakvizsgálatra kért időpontom óta, de igazából nekem csak most (a tegnapi pszichológusomnál tett látogatásomkor) esett le, hogy mi is a helyzet.


Én már jó néhány éve rosszul/furcsán voltam/viselkedtem, de soha nem aggódtam, hiába gondoltam, hogy lehet van valami betegségem, többnyire soha nem vettem komolyan. Tudatomnál voltam, hogy amit csinálok/ahogyan érzek az nem normális, ezért nem tudtam elképzelni, hogy tényleg van valami bajom.


Most azonban úgy néz ki, hogy TÉNYLEG van valami mentális bajom, ami nagyobb probléma, mint egy depresszió. Én pedig olyan szinten elkezdtem bűntudatot és szégyent érezni, hogy fogalmam sincsen mit tehetnék ellene.


2018. máj. 23. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Gondolom, hiába mondaná itt bárki is, hogy nem kell szégyenkezned a betegséged miatt, nem tehetsz róla, mert nem tudnád levetkőzni ezt az érzésedet. Inkább ezeket is el kéne mondanod a pszichológusnak, ő ismer téged.
2018. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!