Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Apám nem normális és...

Az Apám nem normális és nagyon aggódom érte, az is lehet, hogy öngyilkos lesz. Mégis mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Nos,ez egy elég nagy dráma,ami ott kezdődött,hogy tavaly szeptemberben Anya elmondta Apának,majd (berontottak a szobámba,erre keltem) engem is beavattak abba,hogy Anya megcsalta Apát,nem ugyanolyan a kapcsolatuk mint régen,stb.Igaza volt,Apa egész nyáron,volt,hogy szó nélkül elment pókerezni,vagy nem volt hajlandó kikelni az ágyból,nem csinált semmit.Mikor az Apám megtudta,hogy mi történt,teljesen bekattant,sírt,tört zúzott,ordított,csapkodott,az asztalt belecsapta a falba és még sorolhatnám.Engem is nagyon megviselt,naponta sírtam,az sem tett jót,hogy egész végig ott voltam,mindent láttam és hallottam.Jó,ezen túlléptünk,lett lakása egy másik városban,egy jó helyen.1 hetet Apámnál,1-t Anyámnál töltöttem.Eltelt 4 hónap,Apa végig szekálta Anyát,követhetetlen volt,hogy most megint együtt vannak-e,vagy sem.Decemberben megint összejöttek,elköltöztünk Anyával Apa lakására a falusi házunkból.Ja,azt is tudni kell,hogy Anya családja,azaz a bátyja és az anyja sem szeretik az Apámat,a nagybácsim elhordta mindennek a kicsi húgát(tehát Anyát),amiért megint együtt van Apámmal.Na,szóval Apám lakásán voltunk,a karácsonyt végigbőgtem,nagyon rossz volt minden,pénzügyi gondok és naponta veszekedtek.Aztán tegnap,azaz csütörtökön hazajöttünk Anyámmal,mert Apa elküldte őt (sokszor keltem ilyen veszekedésekre),mert Anya még mindig nem tudta elfelejteni azt a ...pasit.Ez Apának megalázó volt,hogy miközben ő szerelmesen pillant Anyára,ő lehet,hogy közben másra gondol.Azt is hozzá kell tennem,hogy az,akivel csalta,semmi többet nem akart tőle,mint egy-egy "alkalmat".Khm.

Ma pedig arra keltem,hogy Anya sírva kérleli Apát arra,hogy ne ölje meg magát.Ugyanis totál részegen autóba ült,azt nézve,hogy minek hajtson neki.Végül elment arra a helyre,ahol a pasas,akivel Anya megcsalta Apát,szóval ahol ő dolgozott,gondolta most megmutatja neki,verekszenek,stb.Apa elhordta mindennek,1 centire volt tőle,miközben olyan szavakkal illette,amit "egy férfinak nem szabadna elviselnie",de a krapek csak kihátrált,hazudozott,hogy "Hát de én nem akartam a te nődtől semmit,ő nem hagyott békén".Mindezt Apa mondta el a telefonba,aztán megzsarolta Anyát,hogy vagy vele,vagy nélküle.Ha vele,akkor most azonnal újra összeköltözünk,ha meg nélküle,akkor tényleg nélküle,vagy megöli magát,vagy kimegy az országból,de se én,se Anyukám,nem fogunk hallani róla.Na,ez volt az utolsó pont,amikor még tudtuk,hogy hol van.

Nem tudjuk merre lehet.Mit csinál,mit tervez.Nagyon nem normális.Tudom,hogy egy rendesen gondolkodó ember nem tenne ilyeneket.Legalábbis azt hiszem.Azt se tudom,mit gondoljak.Egyébként Apámnak van orvosa,depressziós,gyógyszereket kell szednie..tehát a pszichológus kérdés kilőve.Sokan hívogattuk,Anya egy rendőr barátunkat is felhívta,hátha tud segíteni.Egyébként az orvosa is megpróbálta,de Apám egy mondat után letette.Sokáig azt játszotta,hogy írtam neki olyan 4 órán keresztül már mindenfélét,de csak látta és nem válaszolt.1 órán át nem volt aktív,aztán ennyit írt nekem: "Szeretlek és kérlek ne haragudj,de ezután nem reagálok." Én meg úgy érzem szét fogok esni,összeroppanok.Túl sok dráma,fájdalom,és a gondolat,hogy valamilyen módon elveszíthetem az Apámat.Félek,ha sokáig egyedül lesz a gondolataival,megteszi,amit nagyon nem akarom,hogy megtegyen.

Jaj,sajnálom ha zavaros,de minden olyan össze-vissza kavarog bennem,csak próbálom leírni.Ha bárki hozzá tud fűzni egy normális,nem bántó hozzászólást,azt megköszönöm.Tényleg,tehetetlennek érzem magam és ez felemészt.



2016. jan. 29. 16:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni,hogy Apa meg Anya 20 évig voltak együtt és 14 éves lány vagyok.Csak alapinfók.
2016. jan. 29. 16:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Dedó, nem tudom hogy lehetnek ilyen hülyék a felnőtt társaim.


Majd kijózanodik.

2016. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most mit mondjak, ha megöli magát talán jobb lesz neked, el sem mondom mit művelnek azok az apák a lányaikkal akiknek nincs már viszonyuk az asszonnyal... a másik meg, hogy a fenének sem kellene egy pszichopata szülő, bármelyik is az.


Elment most pihenni egy kicsit egy hónap sem kell, ha erős a kötelék köztük talán 1-2 évre újra összejönnek, de már semmi sem lesz a régi, csak az a lényeg, hogy te tartsd meg önmagadat és ne kallódj el, nem hiányozna még az is édesanyádnak, próbálj meg nem teherbe esni meg ilyenek, mit is mondjak, ja és csalogató apaformáknak ne dőlj be, sokan ilyen után apa komplexussal élnek tovább és idősebb férfiaknak mindent elhisznek.

Kívánom a legjobbakat.

2016. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kétesélyes a dolog. Vagy csak a fenyegetőzéssel akarja elérni, hogy anyukád visszamenjen hozzá, de ha további gondok lesznek, mindig ezt műveli majd? Kell ez Nektek?

Ha nem foglalkoztok vele, vagy elmegy külföldre és új életet kezd, vagy valami lesz vele, vagy megöli magát. Sajnos aki elhatározza az véghez is viszi. 0-24be nem tudsz rá ügyelni. Fontos hogy tudd: se te, se édesanyád nem felelős a döntéséért, akkor sem ha megcsalta. Minden ember a saját életéért felelős!!!

Kitartás!

2016. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére hazament a lakására..de sajnos gyakran leissza magát..mindegy,holnap meglátogatom és ott is maradok 1 hétig.Talán én tudok rajta segíteni.
2016. jan. 30. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!