Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez jellemhiba? Antiszociális...

Ez jellemhiba? Antiszociális személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Miért lehet az, hogy bár egyébként együttérző vagyok, utálok emberek szenvedéséről hallani, bizonyos esetekben az együttérzésemet kikapcsolja a perverzióm?


Nem érzem, hogy valami rossz, pedig a társadalom azt mondja és a legtöbb ember érzi is.



2018. máj. 24. 14:48
 1/3 Alain Delon ***** válasza:
Szerintem senki nem szeret ilyesmiről hallani. Inkább az a perverz, aki szereti ezt.
2018. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést!
2018. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, megesik veled, hogy az empátia eltompul és nem tudsz másokkal együttérezni, ugye? Ez nem lehet antiszociális személyiségzavar, esetleg valamilyen más, ha neked olyan lehet... lássuk... Esetleg borderline tünet lehet a hirtelen változás, bipoláris zavar, de elképzelhetőnek tartok mást is, talán az nem is lényyeges, hogy mit. Ami viszont lényeges: próbáld megfigyelni magadon, hogy van-e valamilyen egyéb probléma, ami esetleg mások számára furcsa lehet, vagy eltér az átlagostól, bármit találsz, gondolkozz azon, hogy mikor érdemes orvoshoz fordulni, én egy ,,egyszerű" empátiahiányos visszatérő állapottól még nem tartanék, de ha megnézzük, lehet ott más is. Remélhetőleg mégsem.
2018. jún. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!