Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha testvéremnek borderline...

Ha testvéremnek borderline zavaros barátnője van. Akkor hogyan tudnám elmagyarázni tesómnak hogy beteg a nője?

Figyelt kérdés

Testvérem barátnője borderline betegségben szenved! Velem szemben is ellenséges, lenéző valamint lekezelő, beszólogató a csaj. Nagyon beteg szegény és sajnálom is érte. A tesómat az ujjai köré csavarta ez a fúria és nem engedi el. Hiába mondtam a lánynak hogy ha nem szereti testvéremet szálljon le róla. Ő meg üvölt velem és kiabál sőt becsmérel engem hogy én milyen h*lye vagyok meg béna semmim sincs stb. De persze ezek nem igazak teljesen légből kapott vádaskodásaival idegesít, és alvászavart okoz. Sajnos elég gyakran hetente négyszer is találkozok vele rengeteg időben és nem tudom kikerülni. Már ahogy rámnéz az idegesít meg az affektálása és a dolgai (pl: rengeteget hangosan nevet, és úgy öltözködik hogy kint van a dekoltázsa)


Én elfogadom hogy a tesómé a lány és annak örülök ha tetszik neki. Csak hát sajnos én meg akarom menteni ettől mert látom hogy őt is kicsinálja idegileg máskor meg leveszi a lábáról. Ingadozik a személyisége a lánynak és sajnos velem szemben is néha mézesmázos máskor pedig ördögi. Azonban én jól tudom kezelni hiszen folyamatosan csúnyán nézek rá és jelzem neki hogy nem kedvelem!


A kérdésem hogy mi a teendő ilyenkor? Nem akarok folyton veszekedni csak hát sajnos mindig úgy alakul!


2018. máj. 24. 17:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és még kifelejtettem hogy úgy néz ki mint egy rákóczi téri k*va!
2018. máj. 24. 17:34
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hogy veled komolyabb gondok vannak mint a csajjal....
2018. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es! Aranyos vagy szívem! :) Ha már válaszoltál megtennéd hogy a kérdésre reflektélsz nem az én személyemre??!
2018. máj. 24. 17:57
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Azt tettem. Abból ahogy előadtad magad, a csaj jó okkal ellenséges. Magyarán: Ne akarj már belepofázni a testvéred magánügyeibe.
2018. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
És ugyan meséld már el, honnan tudod hogy borderlineos a csaj?
2018. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Mi az hogy el akarod magyarázni neki hogy beteg? Csak tudja már ha tényleg az...
2018. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Amíg nem vagy pszichiáter, addig nem jelentheted ki, hogy borderline.


Ha meg az is, akkor sincs hozzá semmi közöd. A kapcsolat két emberre tartozik, a tesód magától is el tudja dönteni, hogy vele akar-e maradni. Gondolom, hogy mindannyian felnőtt emberek vagytok.


Egyébként én megértem a lány viselkedését veled szemben, mert te nagyon ellenséges vagy vele. Ezt hidd el, hogy még egy mentálisan ép ember sem viselné el.


22/N

2018. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha ennyire zavar miért maradsz vele egy légtérben. Lehet hogy idegesítő a lány, lehet tényleg beteg... a testvéred döntése hogy vele van. Ebben nem tudod és nem is kell meggyőzni. Neki most ez a kapcsolat ad valamit amibe te nem láthatsz bele. Azt viszont megteheted hogy bezárkózol a szobádba és nem alakítasz ki vele komolyabb kapcsolatot. Elmehetsz barátokkal valamerre, vagy csak simán elengeded ezt az egészet és nem veszed fel. Miért zavar téged hogy mi van rajta? Az ő dolga.
2018. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Javaslom keress fel egy pszichiátert/pszichológust és vázold neki a problémádat.Biztos vagyok benne kielégítő választ kaphatsz a kérdéseidre. :)

Én már olyasmit is hallottam léteznek mindenféle szakkönyveknek csúfolt dolgok a témában esetleg érdemes lenne olvasni és nagyobb rálátással rendelkezni a témára ha már ennyire érdekel.

Miután ezekkel megvagy visszatérhetünk arra a kérdéskörre ki és kit akar "megmenteni".

2018. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sehogy.


"...A borderline személyiségzavar ugyanakkor (és ez a probléma lényege!) nem betegség, hanem állapot, mely hosszú, éveken át tartó pszichoterápiás kezeléssel is csak igen nehezen befolyásolható."

2018. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!