Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió visszaesésének...

Depresszió visszaesésének lehet köze ahhoz, hogy 1 hete bevettem egy régről maradt antidepresszánst?

Figyelt kérdés
Másfél éve depresszióval kezeltek pszichiátrián, gyógyszereket is kaptam amiket nagyjából 1 évig szedtem. Fél éve nagyjából "tünetmentes" vagyok, papíron. Viszont egy pár hete ugyan azt érzem mint akkor, lelkileg a nullán vagyok és úgy érzem senki és semmi nem tud ebből kihúzni. Előző héten mikor nagyon magam alatt voltam bevettem 1 antidepresszánst, azóta romlott az állapotom. Lehet hozzá köze?

2018. máj. 25. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Gyógyszerekkel nem lehet kijönni a depresszióból. Valószínű nem is a gyógyszerek miatt volt az a fél év hanem magad miatt. Visszaesés lehet amiatt is ,hogy bevettél egyet, de lehet valami külső inger hatására is. Gondold végig mi történt ebben az időszakban ami visszaránthatott. Azzal lenne érdemes foglalkozni.

Egyébként az antidepresszánsok teljesen felborítják a szervezet normál működését, nem szedted fél évig aztán újra sokkoltad ezzel a testet. A test "emlékezik" rá "tudja" ,hogy ez nem jó.

2018. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel az antidepresszáns eleinte súlyosbítja a depresszió tüneteit, simán lehet, bár egy szemnek már elvileg ki kellett volna tisztulnia a szervezetedből.

Beszélj az orvosoddal, mert könnyen visszaeshetsz még jobban, ha így folytatod.

2018. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!