Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a depresszió...

Mi a véleményetek a depresszióról? Létező betegség, vagy csak mondvacsinált ok a saját gyengeség elrejtésére?

Figyelt kérdés
Egy kérdésemhez érkezett válasz gondolkodtatott el, miszerint én beteg vagyok, de sose tekintettem betegségnek.
2018. máj. 27. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
3%

Állítólag az ingerületátvitelben van zavar ill. ezen anyag szintje alacsony.

De őszintén szólva, nekem tele a tököm velük, ugyanis van a családban.

2018. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Létező betegség, de sokan nem is szenvednek benne, akik azt mondják.
2018. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Létező betegség, de sokan olyan esetekben is használják a szót, amikor nagyon nem indokolt. Pl " olyan depis vagyok, letört a körmöm."
2018. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Létező betegség sajnos. Sokan csak mondvacsinált indoknak hívják. Nekik üzenem, hogy csak 1 napra cseréljenek egy depresszióssal.
2018. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Az allam nem fizetne tappenzt egy "kitalalt" betegsegre. Annyira "kitalalt", hogy sokakat az ongyilkossagba kerget a depresszio. Plusz rengeteg szovodmenye lehet, mas mentalis betegsegek, fuggosegek, kinel mi. Hihetetlen, hogy mèg mindig felmerul egyaltalan ilyen kerdes, hogy igazi betegseg-e.
2018. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is eddig annak hívtam magamban, valami miatt bizonytalan voltam ezzel kapcsolatban. Engem is kínoznak öngyilkos gomdolatok, sokszor nagyon közel voltam hozzá, a fiókomban titokban sorakoznak a zsilettek, de ezt a korom (16/l) számlájára írtam.
2018. máj. 27. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem egészen értem azt, hogy "mondvacsinált ok a saját gyengeség elrejtésére".

Ettől eltekintve, évekig szenvedtem benne. Az tény, hogy manapság kvázi divattá vált """depressziósnak""" lenni, és emiatt sokan elkezdték bagatell dologként kezelni ezt a témát, viszont valóban létezik egy olyan beteges pszichikai állapot, amit depressziónak nevezünk. Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, én mindenképpen betegségként tekintek rá.

2018. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően sokan a mentális betegségeket nem is tekintik betegségnek.


Nyilván nem az olyanokra gondolok,akiken egyértelműen látszik,hogy valamilyen baj van az elméjével,hanem a látszólag egészséges emberekre,akikről senki sem sejti,hogy valami baj van velük.


Általában a depresszió,vagy a szorongásos zavarokra jellemző leginkább,hogy nem értik,hogy ez betegség.


Azt gondolják,hogy annyi az egészre a gyógymód,hogy légy boldog,és légy nyugodt.

2018. máj. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az a tapasztalatom, hogy az érzelmi ürességet sokszor maguknak köszönhetik az érintettek. Egyáltalán nem érdekli őket, ha valaki hűséges, szereti őket és odafigyel rájuk, hanem inkább alkalmi kalandok, tét nélküli emberi kapcsolatok után futnak és az erkölcsre, empátiára sem adnak sokat. Nem csoda, hogy belső feszültség keletkezik, hiszen mély érzéseket sem adni, sem elfogadni nem képesek, utána pedig lelkileg megzuhannak, ha a felszínes emberekben csalódniuk kell.

Mindezt partnerként és barátként is volt alkalmam tapasztalni.

2018. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!