Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van okom aggódni a lányomért?

Van okom aggódni a lányomért?

Figyelt kérdés
A kislányom 8 éves, és kb. 2 hete furcsán viselkedik. Ritkán eszik, és amikor ennek okára rá kérdezek, mindig csak azt mondja : "Nem engedi". Kérdeztem hogy ki nem engedi, azt mondta hogy a legjobb barátja. Azt is elmondta, hogy ezt a barátját csak ő hallja, és látja. Azt mondja, hogy ez a barátja segít neki, de cserébe majd ha eljön az ideje, viszonoznia kell a segítséget. Történtek nagyon felkavaró dolgok is, egyszer sírva rohant hozzám a lányom, hogy a barátja meg akarja ölni. Olyan is történt, hogy a lányom rángatózott, és sikítozott. Mostanában nagyon agresszív. Vittem pszichológushoz, de szinte végig csak sírt, és azt mondta az orvos, hogy nem kell nagyon aggódni, ha van a gyereknek képzeletbeli barátja, mert sok gyereknek van. Nagyon aggódom hogy valami baja van. Szerintetek mi lehet?

2018. máj. 29. 19:19
 1/7 anonim válasza:
29%
Kattos
2018. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Másik pszichológus. Ha öngyilkos lesz, késő lesz keseregni, hogy hol rontottuk el.
2018. máj. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%

Szerintem valamilyen lelki eredetű baja lehet, amiről nem beszél, talán nem is ismeri fel a valódi problémát, viszont a tudatalattijában ott van, és ebben a képzeletbeli barátban jelenik meg. (mint mikor megálmodjuk azt, ami aggaszt minket, csak ez nem álom, hanem képzeletbeli barát)

De talán jobban véleményt tudna mondani a pszichológus, ha a lányod beszélne hozzá, mert így nem tudja kideríteni, mi lehet a probléma.

2018. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Ana, Mia?
2018. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Bujocska c. film szol ilyen kislanyrol. Szerintem ezt nem lehet annyival elintezni, hogy sok gyereknek van kepzeletbeli baratja. Valtsatok pszichologust. Mondanam a gyerek pszichiatert, de gondolom azok gyogyszereznek. Inkabb legyen sok huho semmiert es csak kepzeletbeli barat ami elmulik, minthogy valami baj legyen ami el lett bagatellizalva. Mindenesetre szerintem nagyon nem mindegy, hogy ez a kepzeletbeli barat meg akarja olni meg nem engedi enni! Ha csak egy szorakoztato kepzeletbeli jatszotars lenne, az mas, de ez eroszakos...esetleg probalj meg te is beszelni a pszichologussal es mondd el ha tortent otthon veszekedes, verekedes vagy barmi olyan dolog ne adj' Isten, ami kivalthatta ezt. Nem a kepzeletbeli barat a baj, hanem az, hogy ez a "barat" agressziv a gyerekeddel.
2018. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
51%

Mostanában nem halt meg gyerek a környéken?

Volt ilyen szomszédunk, akinek ugyanilyen "tünetei" voltak. Ugyanígy volt képzeletbeli barátja. Kiderült, hogy ez a képzeletbeli barát egy halott gyerek lelke. Szelleműzőt is hívtak ismerősük tanácsára, miután egyre furcsább dolgok történtek. Pl. a lány sikított, mert megkarmolta valaki, illetve látott valaki a szobában... Ez nem játék.

.

.

És most jöhet a csomó hülyézés, meg a lepontozás. . .

2018. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 De! A lányom unokatestvére halt meg, de még akkor amikor kisbaba volt. Lehetséges hogy ő az a képzeletbeli barát?
2018. jún. 12. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!