Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami nincs rendben? 18/F

Valami nincs rendben? 18/F

Figyelt kérdés
Miért foglalkozom mindig olyan témákkal amivel a hozzám hasonló korúak nem? Vallás, Politika, lét értelme, és hasonló "beleőrülős" témák. Sokszor nem tudom eldönteni hová is tartozom, ezért néha kirekesztettnek érzem magam. Nem tudok ezekről a dolgokról beszélni másokkal mert "hülyének" néznek.

2018. máj. 30. 14:28
 1/8 anonim válasza:

Legalább gondolkodsz.. engem is érdekelnek de csak kicsit. Pl a szabad akarat definiálása, érzelmeket befolyásoló dolgok, a vallások lehet csak több darabra szakadnak hogy irányítani tudjam ezt a 7-8 milliárd embert, összeesküvés elméletek, para cuccok, pszichológia stb. Csak nálam ez kicsit erőltetetten sikerül meg néha csak egy megfogalmazás hianyzik attól hogy ki tudjam fejezni a kérdést amin néha néha elagyalok és a végén vagy lejegyzetelem a választ vagy sem. Az utóbbi gyakoribb. Nekem is van ilyen ismerősöm de mostanában nem nagyon beszélünk mert vizsga meg életbe belefásulósdi van szóval nem nagyon tudok agyalni mert ja biztos erted. :D


17/F

2018. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
61%
Szerintem nincs ezzel gond, hogy nem a tömeget követve járod a boltokat, iszod a kólát és eszed a hamburgert. Az általad leírtak mind fontos dolgok, de nem szabad CSAK ezekkel foglalkozni. Nem lehet, hogy valami történt az életedben, ami miatt hamarabb "felnőttél"? Középiskolás korú gyerekekkel foglalkozom a munkám során, és náluk akkor tapasztaltam ezt, amikor pl. válás volt a szülőknél, elhagyta a családot az egyik szülő. Az élet értelmét sok dologban meg lehet találni, de szerintem ez mindenkinek más. Én 30-hoz közel is nagyon el tudok rajta gondolkodni, hogy számomra mi képezi azt. Remélem, tudtam egy picit segíteni. :)
2018. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy mások nem foglalkoznak ilyesmivel?
2018. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ha felhozom a témát társaságban általában ez a reakció: "Te normális vagy?" "Hagyjad már a hülyeséged" "Te beteg vagy" stb
2018. máj. 30. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak téged foglalkoztatnak ilyesmik, kissé eltévedtél. Ha hülyének néznek max a személyiséged miatt, nem azok miatt a dolgok miatt amiken gondolkozni szoktál.
2018. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valamiről nem beszél az ember, nem azt jelenti, hogy nem foglalkoztatja. Én se szoktam politizálni pl sehol, vagy nem beszélek soha a hitemről, de attól még ugyanúgy érintett vagyok benne, mint bárki más :)
2018. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, én ennél sokkal elborultabb dolgokon is szoktam agyalni, csak meg kell találni azt, aki mellett önmagad lehetsz és bármit elmondhatsz. Emiatt nem vagy hülye, ne is érezd így magad.
2018. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg komolyan írom: lehetséges, hogy csak a társaságod, baráti köröd olyan, hogy azt gondolják, beteges, hogy érdekelnek az élet fontos dolgai. Ezt a visszajelzést kapod tőlük, és túlreagálod kicsit. Mindenki foglalkozik valamilyen szinten ezekkel a témákkal. Ha ennyire érdekel, tanulj filozófiát például. Mellette természetesen éld a normális, szórakozós életed is, mert az egyensúly megtartása a lényeg - szerintem.
2018. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!