Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tesztek szerint nem vagyok...

A tesztek szerint nem vagyok depressziós, mégis érzem, hogy valami nincs rendben. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. 2015-ben elveszítettem a nagypapámat. Onnantól kezdve megváltoztam, már semmit nem éreztem olyannak, mint régen. Aztán kialakult egy pánikbetegség nálam. Volt azóta is sok felhőtlen időszakom, de 2016-ban, majdnem pont egy évvel papám halálának az évfordulóján egyik este rámjött egy halálfélelem, hogy mi van akkor, ha nem kelek fel reggel? Aztán fél évvel később ez magától megszűnt. Találtam egy hobbit, színjátszást. Teljesen elmerültem benne, nagyon nagyon elvont lettem, de akkor jól éreztem benne magam. Idén áprilisban megint jött az esti szorongás, de aztán ráhúzódott az egész napomra már, és kialakult egy fura dolog. Elkezdtem rettegni attól, hogy kárt teszek magamban, hogy öngyilkos leszek. Ha bármi ezzel kapcsolatos dolgot hallottam, akkor elkezdtem szorongani nagyon erősen. Utánaolvastam sajnos ezeknek a témáknak és mintha elkezdtem volna produkálni a depresszió tüneteit. De ez rohamokban tört rám és nem állandóan. És április óta minden nap ezzel küzdök, hogy van, amikor teljesen elviselhetetlenül rosszul vagyok, van pedig, hogy nagyon jól érzem magam. Általánosságban tudok örülni, nem érzem magamat depressziósnak és a tesztek sem mutatnak annak. Pszichológusnál is voltam csak szabadságon van, és ő is Rorschach teszt alapján azt mondta, hogy nem vagyok depressziós, illetve szuicid hajlamot sem mutatott a teszt. Volt valakinek hasonló? Mivel tudnék újra olyan lenni, mint papám halála előtt?
2017. aug. 11. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

OCD is tud ilyen tüneteket produkálni, mármint hogy félsz hogy kárt teszel magadban, nem vagyok pszichológus de sokat hallottam erről a fajtáról.Nincsenek kis 'rutinjaid' pl: ha most ezt teszem akkor nem fog semmi történni, de ha elrontom ez meg ez lesz?

Mivel ennyire kínoz a gondolat, és április óta nem szűnik, de nem vagy depressziós és szuicid hajlamod sincs ezért tudok OCD-re tippelni.

2017. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszodat, utánanéztem az OCD-nek és teljesen stimmel. Azt hiszem én valóban ezzel küzdök. Ment a zöld kéz! Szép napot!
2017. aug. 11. 11:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök hogy tudtam segíteni, neked is, kitartás! :)
2017. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!