Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a Bordline személyiségzavar és a Skrizofenia tüneteit?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátom, elmondása szerint néha úgy érzi mintha kettős énje lenne, ha füvet szív attól meggyugszik,próbált már öngyilkosságot is,nincs életcélja csak a fű, nem tudja lekötni semmi, sem kirándulás, se egy jó film, csak a bandás drogos filmek érdeklik és mindíg bizonygatja hogy mennyi jó hatása van a marihuanának, gyógyszerként használják, mondtam neki hogy igen de nem elszívva hanem kus menyiségben rákos betegeknek az utolsó stádiumban gyógyszer egyébként 5x rákkeltőbb mint a sima cigi és személyiségzavar kialakulásához vezet. Elvittem pszihiáterhez, ott elmondott mindent( ott ültem vele az orvosnál bent) az orvos aku egyébként nem állami hanem magánrendelése van, azt mondta hogy nehéz még nekik orvosoknak is azonnal megállapítani a két betegséget, mert sok a hasonló tünet! Valakinek van hasonló tapasztalata illetve ismerőse aki a 2 betegségből valamelyikben szenved?

2018. máj. 31. 01:29
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
a skizofrén veszélyes is tud lenni a személyiségzavaros az meg csak személyiségzavaros.
2018. máj. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Én borderlineos vagyok.

Ebből a két tünetből (fű meg kettős én) még nem tudom megmondani, hogy ő is ebben szenved-e. Találkozzon még a pszichiáterrel, előbb-utóbb csak meglesz a diagnózis.


Én úgy tudom amúgy, hogy a skizók nem érzik, hogy kettős énjük van, csupán sokszor érzékelnek dolgokat, amelyek nincsenek is ott. A kettős én inkább töredezett személyiségre utal szerintem.

2018. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Egy pszichiáter valószínűleg segíthet neki eldönteni.

Amire te gondolsz az pedig a disszociatív személyiségzavar lehet.

2018. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy sem a skizofréniának, sem a borderline személyiségzavarnak nem "hivatalos" tünete a "kettős én". A fűvel pedig a mentális problémával küszködők nagyon nagy része találkozik valamikor.
2018. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!