Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a megoldás? Tudtok tanácsot...

Mi a megoldás? Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem igazán tudom élvezni az életet, mindenben csak a rosszat látom és ez rossz irányba húz. 21 éves vagyok, többé-kevésbé átlagos gyerekkorom volt. Általános iskolában közel kiváló tanuló voltam, gimnáziumban mentem, ott 3-as, 4-es jegyeim voltak javarészt. Győrbe a Széchenyi István Egyetem mérnökinformatika szakára jelentkeztem. Fel is vettek, albérletes voltam, de 1. évben kibuktam az egyetemről (sokat játszottam online játékokon, az egyetem előtt is, aztán 1 évig nem játszottam és most újra belekezdtem). Tavaly nyáron összejöttem 1 lánnyal, aki azóta is a barátnőm, de ő is látja rajtam a változást viszont nem szeretném elveszíteni, ezért lenne jó megoldást találnom. Újrafelvételiztem mérnökinformatikára és megint nem megy a legfényesebben, egyszerűen nem motivál semmi a tanulásra. A téli vizsgaidőszak is kész rémálom volt és most megint fenyeget a kibukás veszélye.

Az iskola mellett egy gyárban dolgozok iskola mellett, mindig éjszakásban. (4 nap iskola, 3 nap munka, így nézett ki a hetem ebben a félévben).

Bocsi, hogy hosszú lett. Nem tudom mi az ami számíthat, de ha van kérdés válaszolok. Előre is köszönöm a meglátásokat, tanácsokat.



2018. máj. 31. 09:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi az iskolás rész miatt, átfogalmaztam, de elfelejtettem kitörölni az előző fogalmazáshoz tartozó részt :/
2018. máj. 31. 09:31
 2/6 Kései Sirató ***** válasza:

A negatív hangulatodnak és annak, hogy nem nagyon vagy motivált, a legfőbb oka az, hogy sokat éjszakázol. A szervezetet ez nagyon megterheli, ha tudnál ezen változtatni és nappalos diákmunkát vállalni, lehet, hogy anyagilag rosszabbul járnál, de az egészséged - és beleértve a lelki egészséged - szempontjából jobb lenne.

Keresnék más munkát a helyedben, pl MC Donald's, Tesco, újsághordás, bármi.


Természetesen ez a jelenlegi közérzeted nem egy tényezős. Az informatikát szívből szereted, vagy csak azért vagy ott, mert köztudottan nagyon jól fizető állása van egy informatikusnak?

Ha szereted, és csak a mellékes tantárgyak nem mennek annyira jól, ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy átmenj a vizsgákon!


Legyenek céljaid, akár egy jó nyaralás, akár 1 kocsi vásárlás, akármi, kellenek a célok ahhoz, hogy jó legyen a közérzeted és pozitívan lásd az életet, mert valójában rengeteg jó dolog van a te életedben, ami másnak nincs. Pl. fiatal vagy, barátnőd van, egyetemre jársz - mások ezekről csak álmodoznak.


Valami jó kis hobbi és jó célok - ezek rengeteget lendítenek rajtad, ha ki vagy pihenve és már nem éjszakázol, vagy nem annyira sokat. Sok sikert!

2018. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! Az az igazság, hogy más munkalehetőségem nagyon nincsen, mert ide is hétvégente járok, máshol nem nagyon van hétvégén meló. Hétköznap pedig nem tudok bejárni sehova dolgozni, mert jelenleg ingázok ami oda-vissza ~2 órát jelent, nem érnék oda a munkahelyre időben. Másrészt ez a környék egyik legjobban fizető munkája és autót tartok fent szinte 100%-ban (javítás, üzemanyag, biztosítás stb.) és a ruháimat, ha kell az ennivalót is ebből veszem meg.

Az infóra 2 okból mentem: 1. Fogalmam sincs mi érdekel, 2. Jól fizet. Úgyhogy sikerült rájönnöd, hogy miért erre mentem, annyival kiegészítve, hogy más se érdekel jobban.

A céljaim inkább csak vágyként szerepelnek, mint valami elérhetetlen dolog (mostanában legalábbis így vagyok velük) pl külföldi nyaralások, sportautó.

2018. máj. 31. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal van gond, hogy nem vagy elhivatott a szakkal kapcsolatban, amit választottál. Ha nem motivál semmi, persze, hogy inkább játszol, mint tanulnál. Valami olyat kéne találnod, amibe örömmel veted bele magad és akkor is leülsz tanulni, ha fáradt vagy.
2018. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:

Ha nincs más szakterület, ami jobban érdekel és emellett tudjuk, hogy ezzel nem leszel munkanélküli, sőt nagyon jól fogsz keresni, én elvégezném mindenképpen.

Nekem is van egy mérnök informatikus ismerősöm és nagyon sokféle helyen, sokféle projekteken dolgozott és ez a munka színes és ezen belül meg fogod találni azt, ami valóban tetszik neked.

Szóval én ott maradnék és belehúznék.


Még annyi, hogy néha valahogyan iktass be egy pihenőnapot is. Jobb lesz minden, hidd el!

2018. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem nagyon van más választásom, bent kellene maradnom valahogy. Nem is tudnék mire váltani ami érdekelne is. Kétszer voltam pályaválasztási tanácsadáson, egyszer általános iskola 8. osztályban, egyszer pedig úgy 11.-ben. Először a gimit ajánlották és mérnöki pályát, másodszor lakatost vagy valami hasonló munkakört.
2018. máj. 31. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!