Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet pánikbetegség?

Ez lehet pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogyan kezdjek hozzá:/

Szóval, nagyon régóta gondom van azzal, ha máshol kell kimennem wc-re. Kb. 4-5 éve kezdődött. Ez miatt már a gondolattól is rossz vagyok, ha el kell mennem itthonról. Az iskolai kirándulások kész pokol volt számomra, ezért már 1 éve nem is járok semmire. Szerintem amúgy sem élvezném a túrázós kirándulásokat.

Néha napján azért nekem is ki kell mozdulnom, akaratom ellenére. Olyankor 1-2 órával hamarabb eszek és mielőtt indulni kell elmegyek wc-re több alkalommal. Ez nem mindig válik be, de a sulis napokat mindig így kezdem.

Ha hirtelen kell menni valahova, akkor már itthon elkap a pánik. Olyan érzés, mintha belülről feszítene. Ha messzebb kell mennem akkor elég hamar elszokott kapni. Olyankor gyorsul a szívverésem, éles fájdalom nyilall a gyomromba, nehezen veszem a levegőt,és nehezen nyelek, a kezem hideg, de nyirkos lesz. Volt durvább is mikor a látásom is homályosabb lett és gyötrő módon féltem. Nem tudtam ép ésszel gondolkozni. A hasam meg borzalmasan fájt.

Ez miatt képtelen vagyok enni is máshol. Iskolába régebben végig ültem 8 órát evés nélkül. Most már beszoktam kapni pár falatot amikor már érzem, hogy korog a gyomrom és nem akarom, hogy meghallják:/ Vendégségbe nagyon keveset eszek, de azt is szenvedéssel. Nehezen nyelem le ilyen helyzetbe a falatot.

A pánik akkor is kijön rajtam, ha a családomon(anyán és húgomon) kívül más is van a házban.

Valaha is megfogok tudni szabadulni ettől a szenvedéstől?



2018. jún. 6. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, fordulj szakemberhez.
2018. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 30 éves korom után kezdett ez kialakulni. Sokszor én se tudok vele mit csinálni
2018. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem kellemes, és hosszabb távon nem is "hasznos", ha ez így folytatódik. Van esetleg köze bármilyen más mentális problémához? Gyermekkori félelem, vagy efféle.
2018. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló tüneteim voltak nekem is tizenévesen, de a világért sem mentem volna pszichológushoz. (Ez rossz taktika.) Aztán 18-19 évesen valahogy megváltoztam, "felnőtt"ebb lettem és felül tudtam kerekedni ezen.

De ez csak véletlen volt, hogy így alakult, mindenképp beszélgess szakemberrel, mert így pokollá válnak a napjaid.

2018. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A problémád valószínűleg agorafóbia vagy specifikus fóbia. Mindkettő hatékonyan kezelhető pszichoterápiával. Ne szenvedj feleslegesen, nem valószínű, hogy magától elmúlna, a legbölcsebb ha minél előbb terapeutához fordulsz. Olyan pszichológust válassz akinek van pszichoterapeuta vagy legalább klinikai szakpszichológusi képesítése. Ha pszichiáterhez mész valószínűleg gyógyszert ír fel, ez enyhítheti a tüneteidet, de a legjobb a pszichoterápia.
2018. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!