Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogyan lépett túl a lelki...

Ki hogyan lépett túl a lelki kiüresedésen? Túl lehet ezen lépni?

Figyelt kérdés

33 éves férfi vagyok. Egyszerűen untatnak az emberek, a hülye nyavajáik, a dumáik. Szinte mindennel elégedetlen vagyok. Már az okoz örömet, ha letehetem a hátsómat és semmire sem kell gondolnom. Huszonévesen tele voltam sok apró dolognak számító tervvel, de nem nagyon jött össze. Régebben nem estek nehezemre a kihívások, ma már tiszta nyűg. Egyre jobban begubózok, ez esik jól.

Ha valaki volt ilyenben, hogyan sikerült kilábalni belőle?

Félreértés ne essék ez nem depresszió, ez már amolyan jellemvonás lett.



2018. jún. 10. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahogy idősödik az ember, úgy válik minden egyre nagyobb nyűggé. Azonban még 33 évesen nem kellene ezt érezned.

Azt nem csodálom, ha idegesítenek az emberek. A magyarok a panaszkodásról híresek, én sem tudom elviselni. Nem úgy, mint az angolok, ha megkérdezed tőlük, hogy "Szia, hogy vagy?" minden esetben az a válasz, hogy "Szia, köszönöm jól" még akkor is, ha épp most törte el a lábát, vagy fáj mindene. Ott már az a fura, ha valaki nem ezt a választ adja, csak néznek rá, hogy "szerinted ez mégis kit érdekel?!"

Úgyhogy lehet, hogy neked is a környezetváltás tenne jót. Költözz el (akár külföldre), ismerkedj másokkal, legyenek új terveid. Ilyen jól állsz például anyagilag, hogy már nem számít az sem, hogy sikeresebb legyél a munkahelyeden/legyen egy lakásod meg egy szerető feleséged? Fiatal vagy még, ne gubózz be otthon, elég lesz majd a nyugdíjas éveidben.:)

2018. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem az udvariassági formákra voltam kiváncsi, az angoloknál ez az, úgy mint az időjárásról beszélgetés. Gondolom valakitől hallottad ezt a dolgot.

Na kár volt ide írnom.

2018. jún. 10. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Ja, akkor mostmár értem miről beszélsz, téged valóban minden és mindenki untat, semmi válasz nem fogadható el számodra. :D Sajnállak.
2018. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Félreértés ne essék ez nem depresszió". De. Ez maga a depresszió. Örömtelenség, passzivitás, zsörtölődés, bezárkózás. És pszichológus, szükség esetén pszichiáter kell hozzá.
2018. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vagy barátok/rokonok segítségével nem tudsz kilábalni ebből a helyzetből, akkor fordulj pszichológushoz.
2018. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 37 éves vagyok, nagyon sokáig voltam én is ilyen érzésekkel, kb. 30 éves koromtől, fleg a családban való elhelálozások után éreztem azt, semmi értelme az életnek, elegem van mindenből és mindenkiből. Néha jönnek még rám hasnló érzések. Igazából nem tudok rá magyarázatot adni, mi változott meg, csak úgy érzem kicsit jobban vagyok, már elmúltak ezek az iszonyatos negatív érzések. Nem mentem pszichológushoz sosem és nem voltam hajlandó és nem is volnák hajlandó hangulatra gyógyszert szedni. Mindnenek meg van az oka, felkell dolgozni vagy el kell fogadni bizonyos dolgokat az életben amiket kapunk. Valóban minden a gonodlkozásunkon múlik. Kicsit vissza jött a hangulatom, érdeklnek újra dolgok, le tudom úgy kötni magam, hogy élvezem is amit csinálok és ez jó és vannak kisebb terveim, elképzeléseim, Ide szerintem akkor tudsz eljutni kedves kérdező, ha szembenézel azokal a dolgokkal amik bántanak, zavarnak vagy épen fájnak és megpróbálsz kompromisszumot kötni az élettel. Nem tudok mit mondani ez nagyon sok idő. Megtalálni a helyünket az életben, elfoadni dolgokat nagyon nehéz. hasonló dolgok készítettek ki engem is, semmi nem jött össze amit szerettem volna. most itt vagyok 37 éves nőként, nincs férjem, családom és úgy érzem nem is lesz, mert olyan kközegben vagyok ahol nincs is rá esély, hogy változás legyen. És ez nem döntés kérdése sajnos, ha nincs lehetőség, segítség nem tudsz előre jutni sem, csak elfogadni jelenlegi helyzetedet. Én se munkában se semmiben nem tudtam elérni semmit amit szerettem volna, mert olyan szakma érdekel ami Mo.-on behalt gyakorlatilag így viszont nem olyan közegben vagyok ahol kéne lennem. itt vége a történetnek, nyelvtanulás meg nem egyszerű és a külföldi munkákhoz is apastalat kell, szóval ez nem úgy működik, hogy gondolok egyet oszt kiutazok. Szép állom, akkor már alig lennének Mo.-on.
2018. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírásért, siettem...
2018. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak siman egy nagyon introvertalt ember vagy ennyi
2018. jún. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!