Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nyár alatt ki lehet...

Egy nyár alatt ki lehet gyógyulni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Évek óta depressziós vagyok (vagyis ez kicsit bonyodalmas, mert voltak közte boldog időszakaim is) de az alapvető mély szomorúság mindig visszatért pár hónap után. Emellett szorongok is. Ebből ki lehet gyógyulni ~2,5 hónap alatt? (Szakember segítségével)

Mire elkezdődik a suli, szeretnék teljesen egészségesen visszatérni, hogy most már a tanulásra tudjak koncentrálni minden erőmmel.



2018. jún. 10. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

tekintsd a mai napot a depresszióból való kigyógyulás kezdetének, tök mind1, hogy 1 év vagy 2,5 hónap alatt fog megtörténni tegyél meg mindent, hogy minél előbb megtörténjem


24f//külföldön élek, ma voltam templomban meglehetősen nyitott és laza emberekkel az ezt megelőző 4 éve teli volt szorongással és depresszióval, már elegem van belőle

2018. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt tedd,ami jólesik. Ne azt,amit elvárnak. Ne akarj megfelelni másoknak,lehetetlen.
2018. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De én ezt szeretném. Elegem van, hogy minden nap az öngyilkosság gondolata kísért. Normális életet szeretnék élni pszichózisok nélkül, mint egy átlagos 16 éves lány.
2018. jún. 10. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Az igazi depresszió 1 éven belül elmúlik, még akkor is ha a gyógyszeres kezelés nem hat.

Tudom miről beszélek, 18 kilót fogytam mert megszűnt az éhségérzetem, létezni se volt kedvem, úgy vegetáltam mint egy növény kb fél évig..


Évek óta nem depressziós vagy, csak nem vagy a toppon.. ne keverjük a kettőt.

2018. jún. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És ezt hol álmodtad meg előző? Attól mert neked 1 éven belül elmúlt semmi akadálya annak hogy évekig fennálljon a betegség másoknál. Elég sok ilyen dokumentált eset van.
2018. jún. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De, sajnos az vagyok. Nem a kisujjamból szoptam ki, orvos mondta. Mellesleg, tudod hány féle depresszió létezik? Ha neked 1 éven belül elmúlt, akkor valószínűleg enyhe volt, nem major.
2018. jún. 11. 18:12
 7/12 szenes43 ***** válasza:
A depresszió az betegség. A pszichiáter,vagy ideggyógyász felállítja a diagnózist s egyben megnevezi a fajtáját,mértékét hogy mennyire előrehaladott és ír gyógyszert. Javasolhatja a pszichológust aki szintén e szakterület ismerője csak nem orvos. A betegség nagy vonalakban: az agyban olyan káros kémiai reakciók történnek amelyek a személyiséget károsítják és ez még testi tünetekkel párosulhat.Gyógyszerrel és terápiával jól karbantartható,tünet mentes időszak elérhető de hogy kinél mennyi idő alatt az egyéni,mivel két egyforma depressziós ember nincs. Szorongsz? A depresszió és a pánik kéz a kézben jár.
2018. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem megoldás. Bezombulsz tőlük.
2018. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szenes43 ***** válasza:
A gyógyszer és mellé a terápia felhozhat nagyon mélyről és a csak sötétet látó páciens láthat az út végéről beszűrődő fényt. Nem szükségszerű zombivá válni. Saját tapasztalat hiszen engem depresszióval %-koltak le 66%.-ra és nem hiszem hogy zombi lennék.
2018. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, ez egy nagyon olyan téma, amiben szerintem sok a félreértés. Mindenesetre az igaz, amit előttem leírt valaki, hogy rengeteg típusa létezik, például a dysthymia (ami most már persistent depressive disorder néven fut, mindegy, csak a pontosság kedvéért), van akinél akár 10-15 évig is fennállhat kezelés nélkül. Vannak viták, hogy mi a fő mozgatórugója a betegségnek, egy részt tényleg benne lehetnek az agyi jelátvivő anyagok zavarai, amire léteznek gyógyszerek, és van, akinél tényleg rengeteget hatnak, meg én akkor tartom fontosnak, mikor nagyon súlyos, akut a helyzet, és beszélgetős terápiát nem lehet addig elkezdeni, ameddig valamennyire nem konszolidálódik a helyzet, mert egyszerűen annyira beszűkülhet a tudatállapot ilyenkor (vagy van aki például napokig nem alszik). Egyébként itt a pszichiáter (orvos) tapasztalatától függően próbálkozhat kombinációkkal. Én teljesen megértem, ha valaki visszautasítja, mert persze lehetnek mellékhatásai, meg valakinél nem válik be, ezeknek a használata igazából szerintem egy olyan orvossal együtt lehetséges, akiben meg tud az adott ember bízni. Viszont emellett egy jó nagy részben nem kémiai eredetű problémák, hanem lelkiek állnak a hátterében. Akit egyébként érdekel, Kati Morton videóit, vagy Andrew Solomon TEDX-es előadásait ajánlom megnézni youtube-on, (elsősorban annak, aki tud angolul.)


Kicsit visszatérve rád, Kedves Kérdező, 2 nagyon pozitív dolgot látok a kérdésedben, ami sokaknál nincs meg. 1: szeretnél segítséget kérni szakembertől, 2: nagyon akarod, hogy jobban légy. Az, hogy ki lehet-e "gyógyulni" ennyi idő alatt, rengeteg mindentől függ, a helyes terápiától kezdve, hogy mióta áll fent, mennyire súlyos, mikor sikerül megtalálni a kiindító konfliktusokat és feloldani azokat és stb. Viszont szerintem el lehet érni nagyon jelentős eredményeket ennyi idő alatt, hogy sokkal jobban érezd magad, ha ugyan teljesen még nem is múlik el, mert szerintem az egészséges lélek fenntartása mindenkinek egy életen át tartó folyamat... Van egyébként személyes érintettségem is, családi tragédiák miatt lassan egy évtizede küzdök depresszióval, és az elmúlt nyáron konkrétan idegösszeroppanást kaptam. Rémisztő volt az egész, a legrosszabb, amit valaha átéltem, és akkor kezdtem pszichológushoz járni, és, az elején, csak jött a fájdalom és úgy éreztem sosem fogy el, ahogy elkezdtük feltárni...Nyár végén abba kellett hagynom, mert az egyetem mellett nem nagyon fért bele sem anyagilag sem időben, és egyáltalán nem gondolom, hogy lezárult, vagy véget ért a folyamat, de 10 év után ez volt a legnagyobb pozitív változás az állapotomban, és bár azóta sem repdesek, és vannak rosszabb pillanatok, de tényleg olyan érzés, mintha könnyebben venném a levegőt, és stabilabb minden, nem tudok annyira összetörni semmitől, mint akkor. Szóval csak bátorítalak! És ne haragudj, a regényért, próbáltam szemléletes lenni.

2018. jún. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!