Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El fog ez mulni valaha?

El fog ez mulni valaha?

Figyelt kérdés

Mar lassan 1 eve tart a panikolas, igaz mar kozel sem olyan, mint az elejen, de meg mindig rossz. Januarban volt az utolso panikrohamom, de minden nap "megpiszkal", ramtor neha az erzes, hogy mindjart megint panikrohamom lesz, hol gyengebben hol erosebben. Az elmult kb 2 hetben gyengen tort ram, de vannak olyan szituaciok amikor szinte minden alkalommal valamilyen szinten rosszul vagyok. Bar lekopogom, hogy aludni mar tudok, az almaimtol mar nem kapok fraszt, nem kuszak mint anno.

Autoban altalaban rosszul leszek valamennyire, vagy ha ulok a munkahelyen es nincs dolgom. Ilyenkor megszolalni sincsen kedvem sem erom, ez kb feloraig tart, panikrohamig nem jutottam el mar egy ideje, ez csak az eloszele vagy nem is tudom. Ebben az allapotban azt erzem, hogy barmire barhova nezek csak megjobban felspanolja ezt a dolgot bennem, azt erzem, hogy ha ranezek egy tollra az is kepes lenne a puszta letevel kivaltani a panikrohamot. Erre a doki azt mondta, hogy targyat keresek a szorongasnak, ez a jelenseg azert van... es nem tudom, de nem ert az elmult 1 evben tobb stressz mint elotte. Tavaly nyaron szakitottunk az exemmel, ra 1 hetre jelentkezett eloszor. Utana szepen lassan minden nap azon gorcsoltem, hogy mikor lesz megint rohamom...


Ilyenkor amugy altalaban rengeteget asitozok vagy sohajtozok. Kaja utan is eloszokott jonni foleg ha hust eszek. Fogalmam sincs itt mi az osszefugges, lehet ezt mar csak bebeszeltem.

Egyszeruen ebben az allapotban baromi kimerultnek erzem magam, aztan amilyen hirtelen jon olyan hirtelen megy. Es akkor mar ratudok nezni a tollra esatobbi..

Peldaul kosarmeccset nezek, az elso 15 percben csak kapkodom a fejem, erolkodok hogy ne kapjak panikrohamot, probalom ivassal evessel terelni a gondolataimat, aztan egy netto 15perc utan elmulik es gond nelkul tudom nezni a meccset.

Horrorfilmet pl keptelenseg velem megnezni, amugy is tartottam tole mindig, de felerositi bennem ezt az egeszet, ugy felspanol hogy nem birok a seggemen megulni.

Olyan ez mint valami kisebb sokkos allapot.


Pszichologushoz jarok mar 4 honapja, de nem gondolnam, hogy miatta javult volna ez az egesz.

Ez valaha el fog mulni? Vagy folyamatosan arra kell torekednem, hogy mindig le legyen kotve a figyelmem, hogy meg az erzes se torjon ram?

20/L



2018. jún. 11. 15:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy ebben az allapotban parszor ugy kb percenkent nagyobbat dobban a szivem es olyan furcsa erzes is tarsul hozza, mint mikor az adrenalin szint megugrik.


A pajzsmirigyemben autoimmun gyulladas van, de nem szedek gyogyszert. Most februarban vizsgaltak, 3 erteket neztek, azok rendben voltak, azt mondta a doki, hogy nem a pajzsmirigyem okozza.

2018. jún. 11. 15:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Jaj szegeny, nem valaszolt még erre senki neked :(

Figyi kitartas, a panikbetegseg gyakran tud teljesen tunetmentes lenni. Szedsz ra valamit? Azt hiszem errol nem irtal. A terapiat ne hagyd abba semmikepp.

A szakitason tul vagy?

2018. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem szedek gyogyszert, azt mondta a pszichologus, hogy szerinte nem kell.


En igy gondolom, hogy igen. Van mar masik parom azota, igaz ott is vannak neha gondok.

2018. jún. 14. 07:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem igazán tudok, nekem szinte kottára ugyanez a problémám, mint neked. Nekem is autoimmun pajzsmirigybetegségem van (Hashimoto, szintén nem szedek hormont), ami egyébként okozhat szorongásos zavart. Lehet, hogy inkább erről az oldalról kéne megközelítened a problémát, beszélni egy endokrinológussal. Vagy az is lehet, hogy pszichológust kéne váltanod. A kognitív viselkedésterápia sokat segíthet . Remélem, azért valamennyire hasznos volt a válaszom :)
2018. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még eszembe jutott, hogy kaja után én is szinte mindig rosszul vagyok. Szerintem a biztonság kedvéért csináltass egy inzulintesztet, de ha az rendben van, valószínűleg csak a normál emésztési folyamatokat gondolod túl (pl én általában a hirtelen jelentkező fáradtságérzéstől ijedek meg).
2018. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Válts dokit, nem egészséges ez a fajta szorongás szint, nálam is ez van. Egy jó orvos tényleg nagyon sokat számít.
2018. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!