Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, ha már "megtette...

Mit tehetnék, ha már "megtettem mindent"?

Figyelt kérdés

18 vagyok. Évek óta szorongok, öngyilkossági terveim/próbálkozásaim vannak a legapróbb dolgok miatt. 2 hónapja járok pszichológushoz, pszicháterhez hétfőn megyek (megint), próbáltam antidepresszánst, de meghánytatott, ezért várhatóan most kapok új gyógyszert.


Jövőhéten szóbeli érettségizem. Lényegében akkora teher ez számomra, hogy napok óta nem tudok semmit sem csinálni. Nyugtalan vagyok, melegem van, izzadok, szédülök, nem tudok enni, hányingerem van és egyre inkább úgy érzem, hogy tényleges hányás is lesz belőle, megy a hasam, állandóan kapkodom a levegőt/nem kapok levegőt, érzem, hogy magas a vérnyomásom (erős, nyugtalanító szívdobogás), remeg a testem (a lábaim leginkább), nem tudok aludni, ingerült vagyok... stb. Komolyan nem tudom már mit tehetnék, mert, ha éppen nem akarom megölni magam, akkor a testem miatt aggódom, mert egyre inkább úgy érzem, hogy még néhány ilyen stresszes nap és elájulok vagy szívrohamot kapok. Pedig még 1 hét van a szóbeliig...


Fogalmam sincs hogyan éljem túl ezt a hetet, hiába kapok hétfőn gyógyszert, attól valószínűleg megint csak még rosszabbul leszek, a pszichológusom szabadságon van a jövőhéten, tehát nem tudok menni hozzá sem. Mit tegyek? Nem akarom igazán megölni magam, de nincs nagyon más lehetőség. Jobbnak tűnik meghalni, mint szembenézni a következő napokkal és a szóbelivel. Komolyan nem tudom mi segítene rajtam?


2018. jún. 20. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tehet az ha csak teheted, minél többet tartózkodsz a szabad természetben, kivonulva a társadalomból. Ha van a családi körben egy hétvégi tanya természetes környezetben az jó lenne. Mert a zsúfolt társadalmi környezet, például egy rohanó nagyváros nem tesz jót a mentális egészségnek. Az embert nem arra tervezte a természet. A természetes életmód megerősíti a lelket. Az meg a testi egészségnek is az alapja. Rohanó világunkban szinte elszoktunk a természetes életmódtól, eszünkbe sem jut így kikapcsolódni. Pedig a legjobb gyógyír mindenre.
2018. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

itthon vagyok egész héten, itthon voltam eddig is az írásbeli érettségik óta.

vidék, falu, kb egész nap egyedül vagyok egy kutyával, de mostanában ha már az utcára 2 ember közé kell kimennem is mindjárt összeesek.

2018. jún. 20. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Szegénykém, szurkolok a vizsgádhoz. Az első nem mondott rosszat. Azzal egészíteném ki, hogy egy telljes életmód váltás jót tehet még. Táplálkozz egészségesen, sok zöldség akár nyersen, és savanykásabb gyümölcsök. Kerüld a cukros, szénsavas üdítőket, igyál sok vizet és light-gyümölcsleveket. Most pont jó idő van az úszáshoz, bicajozz, görkorizz, az is fel tud dobni. (Ha nem tudsz, pont itt az ideje megtanulni. :) ) Szedj magnéziumot. Esetleg szerezz be egy állatot, depressziósoknak különösen szokták a macskákat ajánlani, de másmilyen is jót tehet, ha a szülők nem engedik, kérdezz rá akár 2 teknősre vagy halra, ők aztán tényleg nem zavarnak sokat, de hidd el őket is meg lehet szeretni. Ha vannak olyan barátaid akikkel nagyon szoros a kapcsolatod (akárcsak egy, vagy családtag) ülj le velük beszélgetni a problémádról, hívd el őket kirándulni. Hallgass megnyugtató relaxációs zenéket, youtube-on rengeteg van, és tényleg hasznosak.

A hasmenésre/hányásra pedig kikérhetnéd a házi orvos véleményét, értem, hogy idegi alapú, de hátha tud rá valami készítményt.

Végezetül: Ne felejtsd el hogy még nagyon fiatal vagy! Ez "csak" egy vizsga, mégha jelenleg a legijesztőbb dolognak is tűnik. Reméljük egy idő után mosolyogva fogsz vissza gondolni rá, hogy mennyire ki voltál készülve miatta.

2018. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon érzékeny az idegrendszered. Most nem tehetsz mást, mint hogy nyugtatót szedsz. Ne antidepresszánst, mert az még jobban felpörget, és hányni fogsz, meg hasmenésed lesz. Egy jól megválasztott nyugtató helyre fog tenni.
2018. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!