Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek tanulni, mitől van ez?

Félek tanulni, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Egyszerűen félek tanulni, pedig annyi minden lenne és itt vannak a nyakamon a vizsgák volt amire be se mentem mert nem hittem, hogy tudok annyit, olyan gyomorideg fog el mikor az jut eszembe, hogy mostmár tanulni kellene egy vizsgára, de félek nekikezdeni, hogy vegyem rá magam, hogy mégis tanuljak, és hogy értessem megagammal, hogy a tanulás nem rossz dolog? 20/L

2018. jún. 22. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Nem félsz, csak lusta vagy. Lustaság meg hülyeség ellen nincs orvosság.
2018. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én teljesen ugyanígy vagyok. Valami miatt nem merem elkezdeni a tanulást, mert hiába osztom fel részekre, akaratlanul is a teljes tanulnivalót látom és lebénít. Úgy érzem, hogy képtelen vagyok megtanulni, amit kell.

Szorongok, halogatok, aztán meg jön az önmarcangolás, hogy a napok telnek-múlnak, és nem készülök.


Ez szerintem megfelelési kényszer, vagy perfekcionizmus, önbizalom hiány miatt esetleg.


Tehát igenis van, amikor NEM egyszerű lustaság áll a dolog mögött.


Te milyen szakon vagy éppen?

2018. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!