Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira idegesít, hogy vonzódo...

Annyira idegesít, hogy vonzódom a pszichológusomhoz. Hogyan beszéljek erről neki?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, a pszichológusom egy 30 körüli férfi, aki egyszerűen baromi jól néz ki. Mostanában sokat beszélgettünk a saját szexualitásom elfogadásával kapcsolatban, és egyszerűen mindig arra vágyom, hogy nőként tekintsen rám, ráadásul mindig kisebbségi komplexusom van, mert olyan érzésem van, hogy egy olyan külsejű lány, mint én sosem tetszene neki, ráadásul volt már olyan mondata, hogy sokszor apa szerepben érzi magát, ami egyértelműen utal arra, hogy én neki még gyerek vagyok, ami természetes, hiszen legalább 10 év van köztünk, meg nem is tekinthet rám amúgy sem potenciális partnerként, de egyszerűen zavar, főleg hogy úgy érzem, hogy féltékeny lennék, ha együtt látnám valakivel, irigylem az embereket, akik ismerhetik, de nem akarom ezt érezni, mert pontosan tudom, hogy ellent mondana a protokollnak és hogy ebből sosem lehet semmi olyan jellegű, meg egy év terápia után furcsa is lenne. Szinte képtelenségnek érzem, hogy ezt elmondjam neki. Nem mindig áll fent ez, de sajnos túl gyakran. Rengeteget gondolok rá, viszont nem feltétlenül ezért csak talán, hanem emésztgetem a dolgokat, amiről beszéltünk. Más esetleg, aki volt hasonló helyzetben?
2018. jún. 24. 04:18
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
ne aggódj, én a másik oldalról ugyan, de meg tudom erősíteni, nem te vagy az egyetlen, akinek vannak hasonló gondolatai. megesik ... de ez hozzá tartozik, és egy kicsit is jobb pszichológus nyilván tudja kezelni a helyzetet. mellesleg nyugodtan mondd el neki, amit érzel, nincs ezzel semmi gond.
2018. jún. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
A terápiának része ez a fajta bevonódás, van, aki gyűlöli a terapeutáját, van, aki meg szereti.
2018. jún. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Szinte banálisnak mondható, megszokott dolog, amit leírsz, ami sok esetben megnehezíti a kapcsolatot és zavarja a "szakembert". Az alá/fölérendeltségi kapcsolatok esetében: tanár-diák, beteg-orvos, titkárnő-vezérigazgató stb. szinte törvényszerűen fellép, de ezzel tisztában kell lennie jelen esetben a kezelt személynek is (a pszichológusod nyilván tud róla) és fel kell ismerni, hogy hol van határa a személyes- és munkakapcsolatnak.
2018. jún. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ez elég gyakori, ha elmondod neki tuti nem fog kiakadni, hanem segít kezelni a helyzetet.


én 18 vagyok és egy 34 éves tökéletes nő a pszichológusom, szóval átérzem a helyzeted :D

2018. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. 24 éves fiú vagyok, a pszichológusom pedig korombeli nő. Lassan 1 éves járok hozzá, mondhatni visszahozott az életbe. Pár hónapja kezdtem érezni ezt a vonzódást, de teljesen zavaros az egész. Egyszerűen csak sokszor gondolok rá, olyankor összehúzódik a gyomrom, kicsit mintha elgyengülnék és én is nagyon szeretném megismerni. De iszonyatosan félek ,hogyha elmondom neki akkor kellemetlen feszültség alakul ki köztünk, esetleg lemond rólam.

Nekem is kisebbségi komplexusom van, nagyon nehezen ismerkedem és úgymond az "igazit" kerestem mindig. Szerintem két lehetőségünk van ,hogy ebből kijöjjünk. Vagy erőt veszünk magunkban és elmondjuk, aztán valószínű tudják majd kezelni és megnyugtatnak valahogy, vagy elmegyünk ismerkedni és egy valódi kapcsolatot kialakítani. Te is tudod, én is tudom ,hogy ez nem valódi amit a terapeutánk iránt érzünk, régóta csak nekik beszélünk az őszinte, privát problémáinkról, rájuk vetítjük ezeket az érzéseket, amiket nagyon nehéz irányítani:(

2018. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják átvitelnek. Teljesen normális amit érzel. Nyugodtan mond ezt el a pszichológusodnak. Tudni fogja, hogy mit kell tennie.
2018. júl. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is beleszerettem a Tündérhegyen Irénbe. Nem mertem megmondani Neki. Hiányzik még mindig, olyan megnyugtató hangulatot árasztott.
2018. júl. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!