Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordul, hogy egy felírt...

Előfordul, hogy egy felírt antidepresszáns rögtön a megfelelő és alig van mellékhatása?

Figyelt kérdés

Nemrég antidepresszáns írtak fel nekem, elkezdtem szedni.

Figyelmeztettek, hogy lesz mellékhatása, és majd szóljak, ha nem bírom, felírnak másfélét. Egy hete szedem, de néha kisebb fejfájáson kívül nem érzek semmi különöset.


Mondjuk semmit nem is csinál, mert szerintem nem is vagyok depressziós. Ha abbahagyom a szedését, észreveszi a doki? (műltkor is leteremtett mert valamit nem akartam bevenni, nagyon szigorú)


2018. jún. 25. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Elo.


Jo lehet az orvos-beteg kapcsolat ha a dokinak megfordul a fejeben, hogy leteremthet, te pedig hagyod neki.


Ha szerinted nem vagy depresszios akkor minek szeded? Az antidepresszansok nagyon eros gyogyszerek. Menj egy masik orvoshoz, hogy o is allitson fel diagnozist.

2018. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért szedem, mert depressziót diagnosztizált és közölte, hogy másképp nem működik a terápia, ha nem kezdem el.

azért mégiscsak ő az orvos, csak nem nagy a meggyőződésem, hogy gyógyszerekkel kellene megoldanom a problémákat - sose szedtem semmit. de szerinte nem megy másképp.

2018. jún. 25. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszered, ahogy az orvos előírta. Az antidepresszáns később kezd el hatni. Eszedbe se jusson elhagyni.
2018. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az orvosnak, mert ehhez idő kell, hónapokig is kell szedned mire kiderül, hogy az jó-e neked vagy nem. Van, amikor egy év is beletelik, mire megtalálják a neked megfelelőt. Addig is jógázhatsz meg meditálhatsz, az sem árt.
2018. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az antidepresszáns hatásai elég lassan alakulnak ki. örülj ha nem érzékeled a mellékhatásokat. kicsit megnyúlik a reflexidőd, szájszárazságod lehet satöbbi, lehet neked ez nem kényelmetlen. szedni szedd!
2018. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!