Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A feldobottság mért baj?...

A feldobottság mért baj? Ezért el kell venni az antidepresszánst? Valakivel történt hasonló?

Figyelt kérdés

Orvosom el akarja venni az antidepresszánsomat mert szerinte nagyon feldobott vagyok, ez abban nyilvánul meg szerinte hogy nem tudok megülni a székén meg túl sokat beszélek + szerencsejátékozni kezdtem két hete több tízezer forintot elvesztettem de majd vissza fogom nyerni a pénzt ebben biztos vagyok. Én nem érzem magam feldobottnak orvosomnak is mondtam hogy ez ki van zárva Ő meg elkezdi magyarázni hogy annak lát meg hoogy Ő ért ehhez. Mondtam neki nem akarok vitatkozni de nagyon téved. Erre meg mondja szüneteltessük a antidepresszánst. Jó megfogadtam a tanácsát már nem szedem két hete és elkezdtem ehlyette szerencsejátékozni tippmixelni, totózni, kaparózni és sajnos sorra bukom el a pénzeket már a sorsjegyes dohány bolti eladó is leh*lyézett hogy elköltöm a vagyonomat. Ez lehet a antidepresszáns letevésének a mellékhatása? Mert ha én ezt tudtam volna akkor el se kezdem szedni a gyógyszert csak hát sajnos akkoriban nagyon súlyos depresszióm volt ami még szerintem mindig van mert néha nem tudok aludni csak napi 4-5 órát és rengeteget eszek tehát most nem lelki hanem tetsi tünetekben mutatkozik meg.


Valakivelvolt hasonló dolog hogy elvettéék az antidepresszánst 3 hónap szedés után? Ez nekem azért is furcsa mert rá van írva a betegtájékoztatóra h. minimálisan fél évig kötelező szedni!!!


Köszönöm a válaszokat! :)



2018. jún. 13. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Te vagy az orvos vagy Ő? Mivel orvos ő tudja, ezt tanulta, ebben dolgozik évek óta ő ért hozzá, tapasztalt, te meg csak egy egyszerű beteg vagy aki túl van pörögve szerencsejátékon eddig csak 10 ezreket buktál de a végén 100 ezrek lesznek és végleg tönkre fogsz menni. Meg örülj annak hogy nem kell gyógyszert szedned végre, más mit meg nem adna ezért hogy ne kelljen gyógyszert szednie.
2018. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána a "bipoláris depresszió"-nak, de segítek: Lényegre törve, ez a "lent és fent" váltakozó mentális állapotot jelenti, amiben a "fent" sokszor mániás állapotig fokozódhat. Ez extrém feldobottságot és extrém cselekedeteket okozhat, több fokozata van, enyhébb és durvább. Sajnos az antidepresszánsokkal el lehet érni ezt a nem kívánatos állapotot, mert túlpörgetnek. Ilyenkor nincs betegségtudat, az ember azt hiszi, szimplán jól érzi magát, de ezt a külvilág másképp látja.

Ha ez bekövetkezik, az antidepresszánst abba kell hagyni, és hangulatstabilizálót (antipszichotikumot) kell szedni, vagy mindkettőt együtt.

Legrégebbi ilyen szer a lítium volt, még ma is sokaknak beválik, de rengeteg új készítmény is van, amik a skizofréniától kezdve a bipolaritáson át akár kimondottan depresszióra is szedhetőek.


[link]


[link]


www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/manias_depresszio/142

2018. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos manias tuneteket okozott neked a gyogyszer, ez egyertelmu. Ido kell amig elmulik. Jol jart el az orvos es jobb ha ra hallgatsz, a te erdekedben.
2018. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es! Ő az orvos biztos jobban ért a szakmájához ha már ezzel foglalkozik! DE! Én meg a páciense vagyok tehát a saját bőrömön érzem azt hogy hogyan vagyok, milyen a hangulatom és a kedvem. Ez nem úgy működik hogy az orvos jobban tudja mit érzek belül! Érted? Tehát az orvos is aztszokta mondani én érzem és ez bizony így is van!!!
2018. jún. 13. 20:01
 5/7 A kérdező kommentje:
2-es! Aha értem ez a bipoláris depresszió lett most a legújabb divat? Már az is nagy probléma ha valakinek jó a kedve és nem akar öngyilkos lenni??! Én ezt már nem értem. Amúgy meg elolvastam ind a három cikket/linket amit küldtél és meg kell mondjam őszintén nem értek egyet az azokban leírtakkal. Úgy gondolom hogy ha bipoláris zavarom lenne akkor az orvos már rég mondta volna és felírt volna más gyógyszert de mivel nem tette így ki van lőve ez az opció vélemnyem szerint! Ne tudjad már jobban hogy mi a bajom meg ilyenek azért mert sok cikket elolvasol még nem ismered a teljes kórtörténetemet és nem tudhatod hogy depresszióm van stb Érted?!
2018. jún. 13. 20:03
 6/7 A kérdező kommentje:
3-as! KÖSZI A VÁLASZT! DE TE AZT HONNAN VESZED HOGY MÁNIÁS TÜNETEKET OKOZOTT A GYÓGYSZER SZÍVEM? Már nem azért mondom de nekem az orvosom egy szóval sem említette ezt a betegséget csak a depressziót, ingerlékenységet meg nyugtalanságot! Na akkor meg ne diagnoszztizálgass látatlanban mert nem tudod hogy mitől vagyok rosszul. Amúgy a kérdésem az lett volna hogy a szerencsejátékozásom lehet attól hogy most nem szedem a gyógyszeremet már két hete? Vagy ez ettől független? Amúgy ismerőseimet zavarja hogy tőlük kérek kölcsönt a játékra és össze is vesztem legjobb barátommal meg párommal mert nem akarnak több pénzt adni!
2018. jún. 13. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne a gyógyszerre fogd már, hogy szerencsejátékozol, ember.

Felnőtt vagy, a döntéseidért felelős. Nem lehet mindig valamire mutogatni.

Fejezd be még így az elején, mert óriási gondod lehet belőle.


Ha nem bízol az orvosodban, keress másikat. És ezt a szerencsejátékosdit is említsd meg neki. No, meg egy pszichológus sem ártana.

A gyógyszerek hangyafaxnyit sem érnek pszichoterápia nélkül. A gyógyszer mankó, nem a megoldás.

2018. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!