Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióban szenvedek. Mit...

Depresszióban szenvedek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kicsit talan hosszu szoveg lesz, nem is tudom hogy irjam le pontosan, erthetoen ezt az egeszet, de megpróbálom:


23 eves vagyok, es ugy gondolom hogy mentalis betegsegben szenvedek, pontosabban súlyos depresszioban evek ota (egy masik nagyobbik tesom is szenvedhet ebben, vagyis amely jeleket megfigyeltem rajta, az rajtam is kiszokott jonni), mivel legtobbszor pesszimista, negativ vagyok sok mindennel kapcsolatban, legyen az valamilyen tevekenyseg, tervek, stb.

Itt egy link: [link]

Ha elolvassatok a "A depresszio tunetei" reszt akkor abbol rengeteg dolog megfigyelheto nalam.

Nincsen tul sok erdeklodesi köröm sem, ugy ertem szabadidos. Jatsszani szeretek videojatekokkal, (inkabb szerettem mert mar nem sok kedvem ehhez sincsen) vagy zenethallgatni es kb ennyi. Önbizalmam is hianyzik teljesen, nem merek belenezni a tukorbe, mert akkor csak egy luzer valakit latok benne, egy olyan valakit aki csak rossz dontesek sorozatat hozta mindig. Tarsasagi ember sem vagyok, inkabb az a visszahuzodo, csendes, felenk tipus vagyok, baratom is csak 2 van osszesen.

Tobben mondtak mar hogy nem vagyok egy buta ember mivel egyetemre is jartam (amit persze 2 honap utan otthagytam, pedig lehet jo lett volna).

Sokszor gondolkodtam ongyilkossagon is es csak ugy hirtelen ramjon a letortseg, kedvetlenseg egyik pillanatrol a masikra, ebben az allapotban kizarolag rossz dolgokat erzek, hogy mi mindent rontottam el eddigi eletem soran. Rengetegszer csak a multra tudok gondolni, hogy mennyire jo volt minden regen, tehat nem latom a pozitiv jovokepemet, nem a jelent élem, csak úgy vagyok a vilagban. Baratnom sem volt meg soha, pedig szeretnem megtapasztalni hogy milyen erzes amikor van az embernek. De ilyen allapotban nem hiszem hogy lesz majd.

Mit tanacsoltok? Mit csinaljak? Menjek haza? Mert jelenleg 2 masik baratommal kulfoldon tartozkodom.

Talan lekene irnom azokat a dolgokat amiket rosszul, traumakent ertem meg es nem tudtam rajtuk tovabblepni?



2018. jún. 25. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Úgy gondolod. De voltál már pszichológusnál? Akkor mondd, hogy depressziós vagy, ha ezt egy szakember állítja. Manapság minden második ember azt mondja magára, hogy depressziós.
2018. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1: Nem tudtam meg elmenni, mivel jelenleg kulfoldon dolgozom. Es ha ugy dontok, akkor legkorabban csak januarban vagy decemberbem tudok vegleg hazamenni.
2018. jún. 25. 15:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Engedd szabadon az érzéseidet. Azt tedd,ami jólesik.
2018. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Masok szerint?
2018. jún. 27. 12:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Johetnek meg valaszok
2018. júl. 6. 13:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Mit dondoltok?
2018. júl. 16. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kb. 99,7%-ban ilyen vagyok. Mintha csak én írtam volna.
2018. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szenes43 ***** válasza:
A depresszió nem egy múló hangulat,az egy betegség és csak az jelentheti ki magáról hitelt érdemlően akiről e szakember pszichiáter orvos azt a diagnózist állítja ki hogy XY depressziós.
2018. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kovács Péter Ákos válasza:
Én már pontosan 2 éve szenvedek depressziót! Szerelmi bánatom van. Gyakran felmerul bennem hogy Isten miért teremtett hogy ha csak szerecsétlenségek érnek?! Ugyanúgy vagyok én is... Nem merek belenézni a tükörbe mert tudom én is hogy szánalmas kis luzer vagyok aki olyan ronda hogy az ogrek nevetnek rajta! Utalom magam: nem csak a külsőm, sőtt inkább a belsőségemet gyülolom magamba, mert se nem vicces se nem komoly se egy önbizalom teljes se tisztességes meg sorolhatnam tovább az ilyen JÓ kis tulajdonságaimat. Nagyon szerelmes vagyok egy lányba és régebben megmondtam neki, azóta vagyok depressziós... Igen. A csaj visszautasított. Mert azt gondoltam hogy majd persze egy ilyen emberbe lesz szerelmes mint én. Pontosan ez a 3. év hogy szerelmes vagyok belé (1 évig még sem mertem szólítani, sőtt el se mertem neki mondani hogy szeretem). Én folyamatosan Imádkozom Istenhez hogy segítsen rajtam (nagyon ciki, de konkrétan azt kérem hogy adja meg hogy a Lány belém szeressen) Igen, ez is azt mutatja hogy milyen depis vagyok...
2020. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!