Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondriában szenvedők!...

Hipochondriában szenvedők! Mikor lettetek biztosak abban, hogy ez a bajnotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem hipochondriában szenvedek, ami eléggé rányomja a bélyegét az életemre. Mikor egyedül vagyok egyből elkezdem figyelni a testem legkisebb rezdüléseit is. Sokáig az volt a "sláger", hogy agydaganatom van, volt nőgyógyászati problémám, volt leukémia, volt, hogy azt hittem agyvérzésem van, most állandóan attól félek, hogy vérrög van a fejemben. Állandóan attól félek, hogy valami maradandó sérülést szenvedek vagy meghalok. 16 éves lány vagyok. Kitűnő tanuló, sportolok.

Ha pl beütöm a fejem és koppan egy kicsit egyből rákeresek neten, és mindig oda lyukadok ki, hogy halál, agykárosodás, lebénulás stb.

De akármi tünetem van ezt csinálom. Orvoshoz nem sokat járok, amikor voltam is mindig minden rendben volt. Egyszerűen szorongok, nem szeretek egyedül lenni. Ha olvasok valaminek a tüneteiről már be is beszélem magamnak.

Kérem ha valaki volt már hasonló helyzetben írjon nekem! Köszönöm!



2018. jún. 25. 20:35
 1/3 A kérdező kommentje:
*bajotok
2018. jún. 26. 14:22
 2/3 anonim válasza:
59%
Nem szabad olvasni ilyeneket, az a legkárosabb. Szinte mindig daganat lesz abból. Statisztikákkal, a kialakulásuk megismerésével/megértésével, gyakoriságukkal kell inkább foglalkozni! Ez gyakran elég is. El kell terelni a gondolatokat erről, nem szabad tudomást venni róluk. Egyébként minél tovább tart, annál rosszabb lesz. Akár a megőrülés közelébe is el lehet jutni! Azoknak, akiknek tényleg van súlyos betegségük, sokáig nem is tudnak róla, ezért nem is aggódnak. Ez az eset viszont a hipochondria iskolapèldája. Pszichésen sok mindent fel lehet nagyítani, "hihető tüneteket" lehet előidézni. Következménye általában az, hogy az illető később már szándékosan figyeli magát, gyakran kételkedik, egyből súlyos dolgokra gyanakszik. Sötét szoba javít a helyzeten, a webbeteget és társait kerülni kell. Az orvosi vizsgálat után az adott probléma általában megszűnik,de leginkább meg kell győznie a "betegnek" magát arról, hogy nincs komoly baj(ez a legnehezebb).
2018. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyan ez volt velem is. Allandoan a neten logtam es kerestem a beképzelt tüneteimre a betegségeket. Aztan nagyon nehezen de rajottem hogy hulyeseg amit csinalok, viszont most ugy erzem hogy megint ez lesz.
2018. szept. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!