Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterapeutával nagyon...

Pszichoterapeutával nagyon őszinte voltam. Innen hogyan tovább? Véget vet a terápiának?

Figyelt kérdés

Már járok másfél éve pszichoterápiára és sajnos sikerült elhordanom mindennek a terapeutát. Haragszok rá mert annak ellenére hogy járok hozzá egy csomó ideje nem vagyok boldog és ugyan úgy veszekszek a többi emberrel továbbra is pedig azért járok hozzá hogy meggyógyítson!


Mondtam terapeutámnak hogy az elmúlt egész terápia semmit se segített nekem. Mondtam hogy ez egy zsákutca amit csinálunk és olyan segítőre van szükségem aki megfelelő szakember. Sőt még említettem hogy csalódott vagyok mert a terápiaája a pszichológusomnak semmit se ér!


Ezek erősek voltak?


2018. jún. 26. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz vége a terápiának.

Igazat mondott,esetleg a kezelésén változtat,például csoport terápiát javasol,hogy rá lásson más betegekre és helyzetükre is.

DE nem mert haragszik önre!

2018. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ő tudja, hogy ezt miért mondtad, és tudja kezelni is.

Nem azért nem gyógyulsz, mert semmit nem ér a terápia, ő nem tud meggyógyítani. Segíteni tud. De neked kell érte tenni aktívan, nemcsak várni a sült galambot vagy a csodát. Sose fogsz meggyógyulni, ha teljes mértékben mástól várod. Más csak iránymutatást tud adni, segíteni, de tenni neked kell érte.

2018. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen terápiát alkalmaz a pszichológusod? Egyáltalán kiképzett terapeuta?
2018. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!