Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterapeutával való...

A pszichoterapeutával való veszekedés mennyire gyakori dolog?

Figyelt kérdés

Van egy pszichológusom aki pszichiáter is. Hozzá járok már egy éve. Most Dec 20án küldtem neki egy e-mailt arra nem válaszolt. Aztán Dec 26-án fél11kor küldtem neki egy másikat melyben a nagy veszekedésemet írtam le és segítséget kértem tőle. Meg küldtem három sms-t is. Azonban sajnos nagy gondban vagyok. Egyik sms-re se kaptam választ, nem is hívott fel sőt semelyik levelemre se válaszolt!!!


Ma válaszolt és én meg mondtam neki hogy elmegyek tőle nem érdekel. Mert sms-ben írtam neki hogy ha nem válaszol másnap estig keresek másik terapeutát és nem válaszolt csak ma.



2017. dec. 29. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Öhm. Azért az eszedbe jutott, hogy esetleg ő is karácsonyozik, elutazott esetleg a családjával, szerelmével stb. és úgy döntött, hogy most egy évben egyszer nem nézi meg a telefonját? Tudod, attól még, hogy a terapeutád ő még EMBER is SAJÁT élettel... Ő nem egy robot, aki utasítás szerint meg kell, hogy oldja a problémáidat, mert te az mondod. Pont azért jársz gondolom hozzá, hogy valahogy eljuss egy olyan állapotba, hogy te magad tudj a gondjaidon úrrá lenni, nem azért, hogy találj valakit, aki megoldja helyetted... Vagy nem tudom, lehet, hogy vállalja esetleg 5 vagy 10-szeres felárral a karácsonyi zaklatást is, de ezt vele kéne megbeszélned.
2017. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Privát pszichológus, ha felhatalmaz rá, akkor írhatsz neki, vagy felhívhatod telefonon. Ha nem privát, és nem ajánlja fel, akkor nem lehet zaklatni a szabadidejében.
2017. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kereshetsz bárkit, nem fog senki nonstop rendelkezésedre állni.

Hívd a 0-24-es telefonos lelkisegelyt, ha annyira annyira sürgős.

2017. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a hiba benned van. Abban ahogy te látod, abban hogy bűntudatot kéne éreznie csak mert nem a te gondoddal volt elfoglalva karácsonykor. Olvastam az előző kérdésedet is. Semmi vita nem volt. Elmondta hogy a te döntésed akarsz-e menni. Hogy az idő amíg ott vagy a tiéd a szabadideje az övé. Teljesen korrekt és egyértelmű. Vita sehol. El kéne gondolkodni mit akarsz te egy terápiától, egyáltalán milyen üzenetet vártál? Céltalan volt az egész és értelmetlen. Be kéne látni. Amíg nem megy felesleges minden terápia
2017. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!