Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnák küzdeni az elbutul...

Hogy tudnák küzdeni az elbutulás ellen?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Ha gondolkoznom kell valamin úgy érzem, mintha az agyamat valami szabályszerűen blokkolná. Próbálkoztam Sudoku feladatok megoldásával, de még ami a legkönnyebb kategóriába is van sorolva, azt sem tudtam megoldani. Sokszor van az is, hogy mondanék valamit és egyszerűen nem találom azt a szót, amit használni szeretnék és az egész mondatom félbeszakad. Teljesen hülyének érzem magamat, szerintem ez miatt az államvizsgát sem fogom tudni letenni (már 1x megbuktam rajta). Tanulási nehézségeim is vannak, egyszerűen nem fog az agyam. Kb 3 éve van ez. 3 éve szedek egy gyógyszert (nebibetat, a magas pulzusomra) elképzelhető, hogy az is valamilyen szinten közrejátszhat ebben a problémában?
2018. jún. 28. 14:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor érzem itthon, hogy tompa vagyok és fáradékony, nem igazán segít semmi ilyenkor (se kávé, se zöld tea, se energiaital)
2018. jún. 28. 14:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyomorsav túltengés, nyelési zavaraid, esetleg hajszál vagy gombócérzés a torok alatt?
2018. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs
2018. jún. 28. 14:35
 4/10 anonim ***** válasza:

akármilyen nemű vagy, kell egy olyan társ, akivel egész nap beszélhetsz akár a vizsgaanyagról, akár a sodoku-ról..


én ha tehetem, keresztrejtvényeket fejtek, úgy érzem hasznos..persze néha megúnom.


Államvizsgán megzuhannai, az már intő jel.


Én is hasonló problémával küzdöttem, aztán rájöttem, hogy a tanulási mód totálisan hibás...állandóan zenét hallgattam..na ezt sem szabad. csend kell, az javítja a befogadóképességet. a zene tudat alatt bezavar, nem marad meg semmi az anyagból. (nálam legalábbis)


a magas pulzusnak több oka is lehet..például valamiért feszült vagy, csak nem tudsz róla..ez lehet féltékenység, vizsgadrukk, félelem a szomszéd izomagytól, és még sok minden.


a stressz mindent legyőz..

2018. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is csak csöndben tudok tanulni, de látod ez sem volt elég. A vizsga előtti nap mintha mindent elfelejtettem volna. Nem akarom magamat menteni, de nagyjából 60%-os bukási arány volt, de ez engem nem érdekel, az érdekel csak, hogy én is megbuktam. De most már teljesen mindegy.
2018. jún. 28. 15:13
 6/10 anonim ***** válasza:
oxigén kell az agynak! Mély levegő lassan, még lassabban kieresztve. Ezt kell csinálni csukott szemmel, naponta, azonos időben negyven percig, csendes nyugodt helyen
2018. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én agyam sem fog jó néhány éve. Aztán kiderült, egyéb tünetek kapcsán, h szorongok, stresszelek és depis vagyok.
2018. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is elég keményen szorongok.
2018. jún. 28. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha durvan szorongsz, akkor az okozza :(( A szorongas ugynevezett "áltuneteket" okoz: memoria romlas, koncentracios zavarok stb. A szorongas elmulasaval ezek is elmulnak, de persze ez nem konnyu :(( Nalam is ez volt a helyzet es orvos mondta ezeket. Lehet kene egy pszichologus ha egyedul nem tudod lekuzdeni a szorongast!
2018. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam pszichológusnál. De így visszagondolva nem igazán használt.
2018. jún. 29. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!