Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 hete szedek frontint a 0,5...

3 hete szedek frontint a 0,5 felét napi háromszor, szorongásra és pánikra?

Figyelt kérdés

És az lenne a kérdésem, hogy létezik az, hogy a legelső alkalommal amikor beszedtem akkor iszonyatosan jól éreztem magam mivel ugye nem szorongtam, viszont mostmár ha nem szedem vagy kimarad olyan elvonási tüneteim vannak remegek, hogy mikorszedhetem be és miután beszedtem már nem is úgy hat csak picit. A mamám szenved ugyan ebben és ő mondta, hogy szedjek egészet de nem merem és ettől szorongok.

Létezik, hogy már kevés a fél és tényleg egész kell, mert ha nem szedem be már fulladok, remegek és gombóc van a torkomban... beszedem a felet egy óra mulva elmùlik de már nem nyugtat annyira meg mint az elején?



2018. júl. 1. 18:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és a testem is teljesen zsibbad alig birok beszélni(ez a nem szedési tünetek mellé)
2018. júl. 1. 18:26
 2/5 anonim ***** válasza:

De miért pont Frontint szedsz? az nem a legjobb :/


Hatásmechanizmusát tekintve a klonazepám (Rivotril) sokkal jobb és ha az ember ésszel szedi akkor nem lesz függő, míg a Frontin, Xanax sokkal erősebb függőséget okoz illetve egyre több kell belőle!


ÉN a Rivo-t hol szedem, hol nem.... tömegben szorongok így ha tudom, hogy olyan helyre megyek akkor előtte 1 órával bedobok egy 0.5-öst és sosem éreztem azt, hogy kevés lenne! Illetve sosem éreztem azt, hogy amikor nem veszek be napokig akkor sem érzek elvonási tüneteket :)

2018. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan függőséget tud okozni. Mondjuk a 3 hét még nem indokolná, de előfordulhat.

Megjegyzem, a Rivotril sem jobb, sőt.. Talán a legdurvább.

Mindegyik benzodiazepin kialakít toleranciát, eleinte tök jó, aztán kevésbé, végül semmi hatás. Na, így lesz az ember akár egy életre függő, ha orvosi segítséggel sem sikerül abbahagyni a szedést.

2018. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as, pont ezt mondom, a Rivotril nem benzodiazepin hanem kolnazepám!

teljesen más a hatásmechanizmusa!


Elméletileg ha az ember durván túladagolja akkor a legdurvább függőséget okozza, de ha ésszel szedi akkor semmi nem lesz és ezt tapasztalom magamon is :)

És 0 mellékhatása van!

Valaki 20 éve szedi és semmi baja nincs, csak ugye nagyon rossz a hírneve a drogosok miatt, de amúgy egy nagyon jó gyógyszer....


Persze mindenki magának dönti el, hogy hogyan akar élni...

Szorongva gyógyszerek nélkül vagy

szorongásmentesen gyógyszerekkel.... én inkább az utóbbit választottam és semmi negatívumot nem érzek :)


de mindenkinek ki kell kisérleteznie neki mi a jó.... én a frontintól rosszul voltam

2018. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézz utána, mi az, hogy benzodiazepin..

Ez nem hatóanyag, hanem egy gyógyszercsoport megnevezése.

2018. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!