Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásra jó...

Szociális szorongásra jó lehet pszichológussal való beszélgetés?

Figyelt kérdés
Társaságban egy fura testi tünet lesz úrrá rajtam és ez tönkreteszi a körérzetem, otthon semmi problémám nincs.
2018. jún. 28. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már 1,5 éve ez megy, voltam pszichiáternél aki írt fel nekem gyógyszert de semmit sem ért.Igazából a fejem teljesen rendben van,észre se veszik rajtam hogy van valami bajom, egyszerűen ez a testi tünet az ami miatt nem tudok normális szociális életet élni.Elmúlna tökéletesen érezném magam...
2018. jún. 28. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keress fel egy pszichológust. Lehet neked nem is kell gyógyszer csak jó tanács :) Veszíteni nem vesztes semmit :)
2018. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
A pszichológusi beszélgetés pipafüst! Ha gyógyulni akarsz, viselkedés terapeutát, még inkább hipnobehaviorista terapeutát keressél.
2018. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi váltja ki ezt a tünetet?

Szerintem pszichológus ezen nem fog tudni sdgíteni, nem többet mint eddig.

Önszuggeszcióval ki tudod kapcsolni a zavaró tényezőt, de hosszú távon egyszerűbb ha őszinte vagy magaddal és megérted hogy minden testi reakció a tudatod megnyilvánulása.Tehát ha pl. társaságban gombóc van a torkodban, akkor kimondatlan szavak vannak a háttérben.Ennyi

2018. jún. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem afféle megszegyenulestol való félelem,megakarok felelni az embereknek.Otthon nem jon elő semmilyen tünet,de amint tarsasagban vagyok igen.(suli, baráti osszejovetelek)Probaltam lekuzdeni mar ugy,hogy jartam sokat tarsasagba,de ugy erzem ez a dolog mar tobb annal,mint amit magamtol letudok kuzdeni.2016 novemberebe kezdodott es egyre jobban fokozódott,neha kicsit enyhül de ez kevés nekem.. Normálisan akarom elni az eletem vegre.Baj az,hogy a barátaim is mar furán neznek ram,hogy nagyon ritkán jarok el veluk szórakozni,ugy erzem kezdem elveszíteni oket...
2018. jún. 29. 10:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Tenyleg csak egyetlen testi tünetrol van szo,ha elmúlna akkor teljesen normális keretek kozott tudnam élni az eletem.
2018. jún. 29. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!