Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 éves vagyok és drogfuggo! (? )

16 éves vagyok és drogfuggo! (? )

Figyelt kérdés

Az anyukam nem reg rajott, hogy egy ideje (5 honapja) rendszeresen drogozok ( hetente ugy kb 3x suli idoben is) es pschiologushoz kuldott es mar voltam 3-nal de egyik sem segit es elvonora akar vinni meg ilyen faszsagok es ez nekem most nagyon sok egyszerre mert regebben (14 eves koromban) folyamatosan berugttam ugyanugy suli idoben is es mindig is kerestem a tudatmodosito szerekben a boldogsagot (15 evesen szinte minden nap fuvet szivtam) es nem erzem hogy valaha is kitudok ebbol jonni mivel annyira osszevesztem anyukammal, hogy apukamhoz koltoztem (aki nem tud semmit) es sokszor az ongyilkossag is megfordul a fejemben, mit lehet ilyenkor tenni ?

Amugy normalis csaladbol szarmazom es boldog volt a kisgyerekkorom.


2018. júl. 1. 18:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mit kell komolyan venni? azt mondod jó életed volt, de piás drogos voltál már általános iskolás kisgyereknek is. Ez szánalmas. Apád meg nem tud semmiről? Hát jól odafigyelhetnek rád- ugyanis egy drogos-piás gyerekről csak a hülye nem állapíthatja meg hogy mi van. A választ pedig megkaptad: sürgősen húzz el az elvonóra, és csókold meg anyád kezét hogy annak ellenére sem fordul el tőled hogy ilyen szemét gyereke van- hanem megpróbál megmenteni a totális agyhaláltól ami felé tartasz. Talán MÉg nem basztad el teljesen az életed ha hagyod hogy segítsen- de te még most is csak kibúvókat keresel hogy drogos maradhass.
2018. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És hogy ki akarna ezzel menőzni? a 14-17 éves korosztály hülyébbje... amiben te is benne vagy.
2018. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Arra kell próbálni összpontosítani, hogy ne a tudatmódosítgatás legyen folyton a tudatod központjában!

Van aki szórakozásból használ időnként ezt-azt, vagy megtervezi hogy mikor mit (pl. esténként füvet, hétvégente exet stb). Ha felállítasz magadnak reális határokat (hogy egyébként az életed egyéb területei jól működjenek), és be is tudod tartani őket akkor lehetsz tudatos szerhasználó, aki irányítása alatt tartja az xy szert.

Viszont ha nem sikerül a saját magad által felállított ~ szerhasználatot irányítás alatt tartani akkor szép lassan elkezd mindenféle problémákat okozni..

Idővel egyre több lesz a gond, és eljöhet az a pont is amikor már a drogfüggőség által generálódott problémák elöl is csak az újabb flash tűnhet az egyetlen megoldásnak.

Egyébként ezt csak azért írtam le hogy ha tényleg elkezdesz leállni egyedül, akkor ha megy egy darabig, és mégis visszaesel - akkor ne legyen bűntudatod..! Sőt amint tudod folytasd a leállást!

Úgy kell ezt venni pl. hogy mikor valaki nem szív 3 hétig cigit, és mégis rágyújt akkor az első pár slukk után miért dobná félre az addig beletett időt? Szerintem ilyenkor az a jó ha úgy veszi hogy: jól van haver most megint beleszívtam mert szeretem a füstöt, de holnap megint abbahagyom mert nem akarom ezt hosszútávon csinálni.

Ha mindig a leállás a cél - akkor előbb utóbb biztos hogy sikerülni fog (az mindegy hogy hányszor próbálja meg az ember, az irány a fontos!)


De az is nagyon lényeges hogy ne ezen gondolkodj egész nap!

Ne mindenről ez jusson az eszedbe!

Van amikor jó az idő - akkor azért, ha rossz akkor azért stb...

Ezt félre kell tenni!

Valami olyasmi kell amit TE a tudatod központjába tudsz tenni.

Valami ami fontos neked, és le tudod kötni vele magad.

Aztán mikor észreveszed hogy jön a gondolat "hogy megint ezt-azt kéne csinálni,, akkor az előbb említett dologra összpontosítva átirányíthatod a tudatod energiáját erre a másik dologra..


Pl én 12 év aktív cuccozás után egyedül egész jó eredményeket értem el egyedül...

Elkezdtem gyakorolni a zen meditációt (nekem ez is sokat segített mert ezzel sikerült behelyettesítem a szerek által megváltozott tudatállapotokat).

Jól tudom használni arra hogy este hogy nyugodtan el tudjak aludni, és arra is hogy különleges nézőpontokat adjon - ne legyen átlagos a gondolkodásom.

Így én is sokáig vissza - vissza estem (és NEM..., most sem mondom hogy sikerült leszoknom), de jelenleg tudok boldogan örülni mittudomén pl. a felhőknek, és úgy átélni a hétköznapokat hogy nem állandóan a szereken kattogok. Ezenkívül meg a növényekkel, biokertészkedéssel foglalkozok. Ez olyan munka amit szívesen csinálok, és le tudom vele kötni magam - ez is nagyon fontos.

Mindenkinek magának kell megtalálni az utat, de végül is ez ott van mindenkiben - csak látni kell.

2018. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az utoslo kommentelonek nagyon szepen koszonom, hogy komolyan vette azt amit irtam de nyilvan ezt csak az tudja megerteni aki atelte mert a kulvilag ugyis csak kioktat mert nem tudja, hogy ez mekkora lelki kuzdelem de azon vagyok, hogy tisztabban tudjam latni a dogokat es segiteni magamon.
2018. júl. 3. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!