Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat, hogy van alvásza...

Előfordulhat, hogy van alvászavarom? Mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi van velem mostanában. Régebben történt velem egy nagyon kínos szituáció, amire még mindig rossz visszaemlékezni. Ahányszor lehunyom a szemem, és próbálok aludni, mindig beflashelem ugyanezt. Minden este. Nagyon félek, hogy újra megtörténik. Talán már rettegek ettől, hogy megint mindenki nevet rajtam. Arról nem beszélve hogy már kicsit elegem van az emberekből. Egyedül érzem magam. Vagyis lelkileg. A szüleim dolgoznak, és napközben is egyedül vagyok szó szoros értelmében. Néha ugyerzem hogy irtozok az emberektől. (pl elég egy tömeg a metrón, vagy az utcán vagy a tescoba) de máskor rohadtul vágyom valakire. Úgy érzem hiányzik valami az életemből. Viszont úgy érzem hogy nem vagyok rendben. Napi 5 órákat alszom. Mindig visszaternek a remalmok. Utalhat ez valami gondra? Vagy csak várjam meg amíg elfelejtem az egész ciki sztorit?

2018. júl. 3. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Alvásvizsgálat kellene, Budapesten a Korányi Tüdőszanatóriumban (Pihenő út 1) végeznek ilyet. Ott kiderül minden. Érzékelőket szerelnek az egész felsőtestedre, és figyelik az alvásodat. (1. éjszaka)


Ha alvászavar van (ha azt állapítja meg a vizsgálat), akkor másnap napközbenre el lehet (el is kell!) hagyni a kórház területét, de estére vissza kell menni, hogy beállítsák a gépet (CPAP), s még egy éjszakát benn kell tölteni.


1 fő kísérőt lehet vinni.

2018. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod leküzdeni keress egy pszichológust vagy pszichiátert.
2018. júl. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!