Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már depresszió ami van velem?

Ez már depresszió ami van velem?

Figyelt kérdés
Régóta vagyok egyedül, ráadásul most még sza.ik is valaki a fejemre, aki fontos nekem. Utálok reggel felkelni, de még is megteszem, hogy essünk túl rajta, és az állatkáim miatt amúgy is kénytelen vagyok. Ezer a dolgom, de egyre több mindent odázok, csak azt csinálom meg nagy nehezen ami már égetően fontos és már tegnap is késő lett volna. Egy fél órás tevékenység néha két órát tart, holott tudom ,hogy egyszerűbb lenne túl lenni rajta. A konyhában néha halomban állnak a mosatlan edények. A kanapén az összegyűlt mosott ruhákat egy hét alatt sikerült elraknom a szekrénybe, de azt is már csak azért, mert már zavart, hogy a macska ráül. Mielőtt megköveznétek, nem vagyok igénytelen, ez mostanában van, igaz már három éve küzdök bizonyos magánéleti problémákkal, de úgy érzem most adtam fel. Imádom az állatokat, de mostanában a kutyáim is csak idegesítenek. Unatkoznak, játszanának, de nincs kedvem ahhoz sem. Úgy hallottam, hogy az igazán depressziós ember valóban képtelen bármit csinálni ha elkapja az állapot, és olyakor meg is dögölhet mellette bárki. Én így még nem vagyok, de már ez is kezd zavarni amit most teszek. Illetve nem teszek, mert szinte semmit nem teszek.
2018. júl. 4. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez már az. A depressziónak is vannak fokozatai.
2018. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy gáz van veled, amit te nem tudsz megoldani - márpedig nem tudod megoldani, ezt te is nagyon jól látod nap mint nap -, de a szándék leghalványabb csírja megvan benned, hogy meg akard oldani, keress fel egy szakembert.

Gondolod most, miért, hiszen nem csinálsz semmit. Na, éppen ezért, mert nem csinálsz semmit, és a semmit sem fogod sokáig csinálni, ha nem kezdesz magaddal valamit.

2018. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Barátnőm múltkor felajánlotta, hogy eljön és segít rendet rakni, de akkor vissza utasítottam, mert tudom, hogy neki is sok a dolga. De lehet még is csak megkérem rá, az nekem sokat segít, ha van kivel csinálni.
2018. júl. 4. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen beleragadtál egy helyzetbe ami szívja le az erődet.Kapcsold ki az agyad,rakj rendet magadban,tisztázd mi a fontos számodra,és amire nincs szükséged,engedd el.Ha az a valakit nem érdekled,akkor keress olyat akit igen.A magány(akár tényleges, akár társas magány) sose jó,és a depresszió legfőbb kiváltó oka.
2018. júl. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos egyre jobban kezdesz belemélyedni. Nálam is volt ilyen időszak. Ha szakemberhez nem akarsz menni, akkor beszélgess olyan emberekkel/emberrel akiben megbízol. Ne félj kérni és elfogadni a segítséget.
2018. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Beszélgetek sokat, van pár bizalmasom. Lehet néha már az agyukra megyek, de szerintem a legjobb barát elviseli. Próbálok mindent kibeszélni, ami nyomaszt. Önzőnek érzem magam kicsit ilyenkor, mert biztos fárasztó lehetek.
2018. júl. 5. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!