Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkohol miatt lettem ilyen?

Alkohol miatt lettem ilyen?

Figyelt kérdés

Érzem magamon, hogy nagyon megváltoztam. 4 éve iszok rendszeresen alkoholt. Kb 2 napi kihagyásokkal hét közben

is egy 8-10 fröccsöt megiszok. Hétvégente a sárgaföldig. Azt vettem észre magamon, hogy üldözési mániám lett, de betegesen. Nem tudom, hogy most haragszik rám az illető, (akire épp gondolok) vagy nem. Nem tudom mi a valóság és mi a téveszme. Nagyon őrjítő. Illetve nehezemre esik néha-néha egy mondatot összerakni nyelv botlás nélkül. 22/f



2018. júl. 1. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj esélyes, ha ilyen rendszerességgel nyomod a piát.
2018. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, na de valamelyik öreg alkesznak semmi baja,él és virul. Nálam 4 év ennyit számítana?
2018. júl. 1. 21:17
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Az emberek nem egyformák, van, aki 50 évig bírja, mire belehal, másnak elég 5 év is, ugyanez érvényes a hallucinációkra meg egyéb hatásokra is.
2018. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanolyan, mint a dohányzás: egy ismerösöm két év után meghalt tüdörákban, a szomszéd öregasszonynak meg 85 évesen a napi 3 doboz mellett kutya baja sincs.
2018. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az igaz, csak azt nem tudom, hogy ez a folytonos üldözési mánia az alkoholtól lehet? Nem tudom, hogy az alkohol okozhat e ilyet.
2018. júl. 1. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Lehet hát, hiszen tudatmódosító szer.
2018. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Az alkohol hosszú távon paranoját okozhat. A piát inkább tedd le és gyere ki Amsztiba megenni egy sütit:D
2018. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Phoney ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van köze hozzá, de szerintem nem igazán reális, hogy ezt önmagában az alkohol okozta volna. 20 év körüliek nem szoktak pszichotikussá válni attól, hogy pár évig heti 3-4× isznak (egyes körökben az ilyet úgy hívják, hogy egyetemista). Az persze lehet, hogy alkohol nélkül nem (vagy még nem) jött volna ki, de szerintem elég egyértelmű, hogy más bajod is van.

Mellesleg az üldözési mánia "motorja" egy tudomásul nem vett (és emiatt célt tévesztett) félelem, szóval ilyennek is lennie kell a képletben. Ha azt hiszed, hogy haragudnak rád, az nemcsak véletlenszerű téveszme, hanem valami konkrétabb oka is van.

2018. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres alkoholfogyasztás valóban okoz részlegesen maradandó agykárosodást, de ennek kialakulásához általában több idő kell, és inkább idősebb korban (40 felett) szokott jelentkezni, mellesleg elég jó úton haladsz efelé. (Nem bántásból mondom, de nem árt ismerni a következményeket.)


Próbálj leállni az ivással egy időre, hogy kiderüljön, akkor is fennállnak-e ezek a tünetek. Ha magadtól nem megy az ital letevése, akkor pedig érdemes egy elvonó lehetőségén elgondolkozni. Amíg aktívan iszol, addig ugyanis nem sok okosat fog tudni mondani a szakember.

2018. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szüneteltetni fogom. Csak a hétvégi buli mániám nem tudom leküzdeni. Mit csináljak szombat esténként itthon. Megőrülnék, ha tudom, hogy mindenki bulizik éppen, én meg itthon ülök. Ezt nehéz leküzdenem igazából,ezt a szombati otthonmaradást, nem az alkoholt.
2018. júl. 3. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!