Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter szerint nincs...

Kate94 kérdése:

A pszichiáter szerint nincs rá szükségem. Sem gyógyszerekre hogy jobban legyek. Igaza lehet?

Figyelt kérdés

Nem beszéltem az öngyilkos hajlamaimról. Sem arról hogy egyszer már volt kísérletem. Viszont arról igen hogy tavaly egyik rokonom öngyilkos lett. Mire annyit mondott rá hogy " ez kellemetlen dolog". Meséltem a gyerekkori sérelmekről. Az elvesztett szeretteimről..

Arról hogy a családban van depressziós beteg. Mégis pszichológushoz lettem küldve. És elég a pszichoterápia.



2018. júl. 5. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszer a betegeknek kell, azoknak akik nem tudnak magukon segíteni. Persze nagyon sok ember van aki feleslegesen szed különböző antidepresszánsokat. Addig örülj amíg nem kell gyógyszert szedned.
2018. júl. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszer maradandó kàrosodást okoz.
2018. júl. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orulj, hogy elkuldott pszichologushoz, es nem akar beloled zombit csinalni.
2018. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyit mondott rá, hogy "kellemetlen dolog"? Atya ég! Micsoda empátia és együttérzés van abban a dokiban is :D Tuti teljesen ki van már égve szerencsétlen, ha találkozol vele mond meg neki valaki üzeni, hogy ez még kellemetlenebb dolog mint halottnak lenni, mármint kiégve élni :D


Viccet félre téve. Miért nem beszéltél az öngyilkossági hajlamodról? Hogy ne tudjon róla? Akkor miért várod, hogy komolyan vegyen és miért mentél el hozzá valójában? Önsajnáltatni egy kicsit magad, vagy minek? Ha nem árulod el valójában mi a bajod és mi gyötör??

2018. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Minden állandó fizikai fájdalmam betegségem idegi alapon van. Azaz nem találnak szervi elváltozást hiába vizsgálnak.

Mivel évek óta refluxos vagyok így kötöttem ki a pszichiátrián. De nem olyan egyszerű mindenről mesélni. Pláne nem 20 percben. Nem egy vadidegennek. AZ évek alatt olyan szinten tanultam bele hogyan legyek közvetlen leplezve a múltbéli sérelmeket, hogy teljesen őszintének lenni számomra sosem lesz sétagalopp. De hiszek abban hogy nem minden a betegen múlik hanem az orvoson is.

Esetleg ha beszéltünk volna hogyan érzem magam az öngyilkossággal kapcsolatban rátértem volna hogy vannak hasonló gondolataim.

Szóval nem azért mentem hogy sajnáljanak kicsit. :) Segítségért mentem. Oly sok év után.

2018. júl. 6. 23:12
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha nem mondod el a valós bajod, nem tud senki segíteni. Lehet örökletes bajod van, ha már valaki öngyilkos lett a családban az meg lehet geetikai hátterű, vagy mittudom én, de lehet van rá gyógyszer és mindent másként láthatnál, érezhetnél...
2018. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!