Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok emberi kapcsolatokat...

Nem tudok emberi kapcsolatokat fenntartani?

Figyelt kérdés
Nem diagnosztizaltak borderline-nal, de annyira feketen-feheren latom az embereket, mint egy border. Mindig mindenkivel osszeveszek. Sokszor tudom hogy igazam van, de nem tudom kifejezni magam, csak nagyon banto modon. Van mas is igy ezzel? Mit lehet ezzel csinalni?

2018. júl. 6. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Én megtanultam fékezni az indulataimat, h ha valaki hülyeséget mondd vagy tesz, ami szerintem nem helyén való, akkor ráhagyom. Nem fejtem ki a véleményemet, vagy ha kérdezik, akkor teljesen higgadtan. Totál felesleges. Ha összevesznék se gondolná az illető másképp.
2018. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A harag időpazarlás.Mint ahogy felesleges vitázni ha úgyis tudod hogy neked van igazad.Fogadd el hogy nem mindenki osztja a meglátádaidat.Különben leragadsz egy ponton és csak a múlt sérelmeit fogod emlegetni naponta
2018. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Koszi :)
2018. júl. 7. 19:31
 4/4 Yoda m. ***** válasza:

Gyakorold a szavak helyes használatát! A mondatalkotást úgy, hogy a legegyszerűbben fejtsd ki véleményed, ha kérdeznek. Ha nem kérdeznek, de hülyeséget állítanak rólad, vagy veled kapcsolatosan... semmi képpen ne boruljon el az elméd (agyad). Nem feltétlenül kell összeveszned bárkivel is lépsz vitába. Főleg, ha 100%-ig biztos vagy az igazadban.

Lehet kedvesen is elmondanod azt, ami a szívedet nyomja. Végső esetben pedig ott lehet hagyni faképnél bárkit. (Igazából még a főnöködet is. Igaz, annak (-)következményei lehetnek rád nézve. Ezért legyél óvatos, hogy kinek mit mondasz, vagy MIT NEM MONDASZ KI)

Javaslatom:

Tanulj! Tanuld meg a "nem bántó" módon történő vélemény kifejtést. Tanuld a higgadt hangvételt, a "diplomatikus" válaszadást, a tapintatos közlést. Mert ez mind tanulható, mégpedig gyakorlással.

Ilyen egyszerű.


S egyszer majd azon veszed észre magad, hogy már nem kapsz össze szinte senkivel. De mégis tudtára adtad mondandódat a Másiknak. Legfeljebb csak nem érti meg. De ez már legyen az Ő felelőssége.


AZ ERŐ legyen Veled!

2018. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!