Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tágítsam a komfortzónámat?

Hogyan tágítsam a komfortzónámat?

Figyelt kérdés
Hosszú betegség és lábadozás miatt teljesen bezárkóztam (3 infarktus, 4 műtét volt). Igényem az lenne kimozdulni, de valahogy az idegeim nem bírják. Annyira megszoktam, hogy itthon vagyok, hogy ha elmegyek a boltig már szorongok, pánikolok. Mintha az agyam nem értené, hogy mi ez a nagy változás. Nehezíti a dolgot, hogy még fizikailag sem vagyok teljesen jól( gyengeség, szédülés). Te mit tanácsolnál?

2018. júl. 7. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Eleve engedd el ezt a baromságot, hogy komfortzóna. Ez csak egy új divatos szó arra hogy szégyenérzetet lehessen generálni az emberekben. Az önjelölt életguruk és megmondóemberek ostoba fegyvere.


Nem komfortzóna és annak határa létezik hanem elegendő motiváció illetve biztos hit a cél elérhető mivoltában.


Arra gyúrj hogy mit szeretnél, mi az oda vezető út, oszd fel élhető szegmensekre és lépésről lépésre haladj.

2018. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is fizikailag erősödj meg. A séta segítene ebben, nem kell messzire menned, először csak 5 perc távra, aztán 10-re és így tovább. Beszélj barátokkal, velük talán könnyebb lenne kimozdulni.
2018. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szép fokozatosan mindent, tehát ha szorongsz míg lemész a boltba és ugye írtad, hogy megszoktad, hogy otthon vagy, akkor ne egyből másik városba tervezz kirándulni, hanem menj le többször a boltba, mikor már úgy érzed, nem okoz ez szorongást, akkor menj valahová kicsit távolabb stb. :) Plusz, nem tudom van-e olyan barátod, családtagod, akiben megbízol, de ha ők kísérnének esetleg valahová és együtt mennétek, lehet nem szorongnál annyira, persze a későbbiekben a legjobb, ha egyedül is képes leszel rá. Sok sikert!
2018. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jokat irtak a tobbiek! Szerintem hallgass rajuk mindenkepp! Es kitartas! Csak fokozatosan, lepesrol lepesre. Hajra :)
2018. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!