Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichológusnak szeretnék...

Ha pszichológusnak szeretnék továbbtanulni, akkor ez a szakma majd gátolni fogja azt, hogy szerelmes legyek?

Figyelt kérdés

Eléggé nagy hülyeség ez a kérdés, én magam is tudom jól. Már ki kéne találnom hogy mivel foglalkozzak a későbbiekben, de egyszerűen a pszichológus szakmán kívül semmi sem tetszik olyannyira, hogy életem végéig szívesen csinálnám...

Viszont attól tartok, hogy egy ember se szeretne kezdeni kapcsolatot egy "agyturkásszal". Attól is félek, hogy önmagamat is el fogom veszíteni ebben a munkában, mivel az egyik ismerősöm is pszichológus, és Ő tipikusan olyan ember, aki csak néz a fapofájával és szinte semmi humora sincs. Én meg inkább az ellentéte vagyok.

A szüleim, meg az egész rokonság is azt mondta, hogy ne legyek az, amit úgymond már "elterveztem". Azt mondták, nagyon rossz szakma és hogy általában megfásulnak ebben az emberek. Szerintetek is?



2018. júl. 14. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Kissé el agy tévedve, mert a pszichiátereket nevezik agyturkásznak. Egyébként meg valószínűleg nem ismered kellően sem magadat, sem a választott "szakmát", csak ez olyan divatosnak, érdekesnek tűnik, holott megélni belőle elég nehéz akkor, ha nem kóklerkedésből akar valaki megélni. A saját pszichét nem befolyásolják az ismeretek és igen ritka, ha valaki képes a saját gondolatait, érzelmeit tárgyilagosan megítélni, a megváltoztatásról meg szólni sem érdemes. Nem véletlen, hogy a pszichológus is más pszichológushoz fordul, ha segítségre van szüksége.
2018. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Ha találsz egy értelmes lányt, nem fog dilisnek gondolni ezért, ez is csak egy hivatás és nem hivatás alapján kellene megítélni az embereket. Szóval csináld csak, ha ez érdekel, emiatt nehogy lemondj róla. Nagyon nehéz megtalálni azt, amit igazán akarsz tanulni, majd dolgozni évtizedeken át. Örülj, hogy te már túl vagy a döntésen és csináld.
2018. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nő vagy, te vagy az emberem, én csak pszichológussal szeretek együtt lenni:)
2018. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj le az álmaidról, ha odajutsz, majd megtalálod az igazit. Lehet amúgy, hogy már van pl egy ellenkező-nemű pszichológus, aki meg személyiségre kb pont olyan mint te, és lehet, hogy csak rád vár:) ;)
2018. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A pácienseiddel dughatsz, amennyit csak bírsz. Volt rá példa már.
2021. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!