Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem hat az antidepresszáns?

Miért nem hat az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Szedtem tobbszor antidepresszánsokat es korabban hatottak csak sajnos abbahagytam kb a legutóbbit 2 eve 2016 nyarán és kb 2017 februarban kezdtek visszajonni a depresszios tuneteim: lehangoltsag 0 eletkedv ongyilkossagi gondolatok es 2017 februar ota szedek antidepresszansokat de egyik sem használ és nem értem hogy ez miert van ha korabban mar szedtem es hatottak sot hatarozottan jobban lettem koszonom a valaszokat

2018. júl. 14. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápia is kell mellé. Az élethelyzeted nem változott azóta? Ugyanazt szeded, mint ami korábban bevált? Mennyi ideig próbálsz egyet?
2018. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Be kell állítani a gyógyszer adagot, vagy váltani kell másikra, de ezt pszichiáterrel kell megbeszélni.
2018. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Az antidepresszáns nem olyan egyszerű, hogy bekapkodod, azt' jó lesz. Ez nem fájdalomcsillapító, aminél ha egy óra után még mindig fáj, akkor bekapsz még kettőt és megoldódik a probléma. Az antidepresszánst be kell állítani, mert a túl kevéstől nem oldódsz fel, a túl soktól meg más miatt fogsz szorongani. Hosszú, szakemberrel kísért folyamat, kb. fél év alatt lehet úgy beállítani, hogy utána évekig jól működjön az előírt adagolással.
2018. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szenes43 ***** válasza:
77%
Az én tudomásom a depresszióval kapcsolatosan a következő: szedi a beteg az antidepresszánst,egy idő után beáll és nagyjából tünetmentes lesz az illető. Akkor elkezdi ki-ki hagyni és felezni,negyedezni hogy ő lejön róla.Sokszor ebben még biztatást is kap. A depresszió leegyszerűsítve az agyban végbemenő nemkívánatos kémiai folyamatok amit a jól megválasztott és a vélt dózisú gyógyszer kompenzálja. A szedés elkezdése után a személytől függően beáll 2-hét vagy egy hónap alatt. Megszakítás esetén mivel az alapbetegség megmarad általában csak nagyobb adag vagy erősebb gyógyszer fogja egy idő múlva visszahozni a régi viszonylag elviselhető állapotot. Saját tapasztalatomat írtam le ami eléggé általános.
2018. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Semmilyen tudomanyos bizonyitek nincsen hogy a depresszios tunetek mogott barmilyen agykemiai zavar volna. Ez egy nagy kamu sajnos. Az antidepresszansok durva modon befolyasoljak az agyfunkciot, es sokaknak maradando agykarosodast, irreverzibilis erzelmi kozombosseget es aszexualitast okoznak. Ne szedj ilyet, ha el akarod kerulni a sulyos toxikus hatasokat.
2018. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
A helyedben inkább letennék ezeket a szar drogokat. Tönkreteszik az agyat meg mindent. Pszichopata leszel tőlúk.
2018. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szenes43 ***** válasza:
#5 ös. Valóban ez a legfőbb ,legütősebb érve a gyógyszerellenzőknek,de ez nem zárja ki azt amit én fentebb írtam.Pld. egy mély depresszióban szenvedő belefárad és véget vet az életének s a patológus a megnyitott koponyát vizsgálgatja,ott semmi agyi elváltozást nem fog találni.Miért? Azért mert az embert sújtó kémiai anomáliák csak a működő(élő)agyban jönnek létre. Az agy monitorozása kimutatja hogy egyes funkciók miként kapcsolódnak vagy sem,a különböző ingereket átvivő vegyületek működnek vagy sem.Ezeket kompenzálják az oda kitalált gyógyszerek. Azt hogy szedi valaki vagy sem az már az ő megfontolása.
2018. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

szenes43 szerintem ne reklámozz meghaladott dolgokat. Komolyan kb. mintha a fejlékelést népszerűsítenéd. : )


Tudomány jelenlegi állása szerint veszélyes az agy működésébe beavatkozni szintetikus szerekkel.

Az agy működését főleg az határozza meg mi történik az emésztőrendszerben, milyen baktériumok/gombák/fágok milyen arányban élnek.


Magyarul ésszerűbb a bélflóra megváltoztatásával próbálkozni, amit az étrend, és életmód megváltoztatása, probiotikumok, pozitív gondolkozás, cirkadián ritmus megtartása stb. eredményez.


Ja meg amúgy vannak természetes antidepresszánsok is jellemzően kevesebb mellékhatással.

2018. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Az antidepresszáns veszélyes méreg.

Inkább egyél varázsgombát,jót fog tenni.

2018. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szenes43 ***** válasza:
#8-as. Semmit nem reklámozok,hiszen ebből semmi hasznom. Amennyiben rajtam múlik mindenki azt csinál magával amit jónak tart.Anno jó pár éve élveztem a SOTE Klinika vendégszeretetét,szerencsére csak jó emlékeim vannak.Kb. 3 hétig dédelgettek erre szakosodott doktorok,majd haza küldtek hogy a gyógyszert itthon is tudom szedni s így felszabadult egy ágy.Amin elgondolkoztam az az elektrosokk volt amit az egyik betegtársamon alkalmaztak gyógyítás céljából.Elaltatták és állítólag utána jobban érezte magát.Én persze ebben nem vagyok szakember,de szerintem itt sokan vannak akik ebben laikusok. A gyakorlatban láttam akkortájt ezt s azt.Itt a neten is lehet tájékozódni természetesen és azt mondogatni hogy igen igen,úgy van.Szerintem két egyforma eset meg nincs.
2018. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!